Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Elektrické chlazení Užití elektrické energie 1 Elektrické chlazení Ing. Jaroslav Bernkopf.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Elektrické chlazení Užití elektrické energie 1 Elektrické chlazení Ing. Jaroslav Bernkopf."— Transkript prezentace:

1 Elektrické chlazení Užití elektrické energie 1 Elektrické chlazení Ing. Jaroslav Bernkopf

2 Elektrické chlazení Užití elektrické energie 2 Chladnička vytahuje teplo zevnitř, vydává je venku. Proto je chladnička vzadu teplá. Proto nemá být přiražená ke zdi ani vražená do skříně.

3 Elektrické chlazení Užití elektrické energie 3 Systém je naplněný kapalinou, která se snadno vypařuje a má nízký bod varu.

4 Elektrické chlazení Užití elektrické energie 4 ten si stlačením vzpomene na teplo, které nasbíral uvnitř. Proto je radiátor vzadu teplý. Vydává teplo nasbírané uvnitř. Kompresor stlačuje ochlazený plyn,

5 Elektrické chlazení Užití elektrické energie 5 pumpička je dole horká. Vzduch se stlačením zahřál. Uvnitř duše se vzduch rozpíná, ochlazuje se. Kdybychom ten okruh uzavřeli, teplo zevnitř duše by se stěhovalo do pumpičky. Když pumpujete kolo,

6 Elektrické chlazení Užití elektrické energie 6 Stlačením se plyn zahřeje, rozpínáním ochladí. Princip kompresorové chladničky:

7 Elektrické chlazení Užití elektrické energie 7 Na to potřebuje teplo, přijímá teplo, ochlazuje se. Čpavek je přinucen zkapalnit se, vydává teplo, zahřívá se. Čpavek je přinucen vypařovat se. Uvnitř Venku Tak se teplo stěhuje zevnitř ven.

8 Elektrické chlazení Užití elektrické energie 8 Vodík celý proces podporuje. Voda je potřebná pro koloběh čpavku. Uvnitř Venku Celé to pohání plynový hořák.

9 Elektrické chlazení Užití elektrické energie 9 Vojenská polní láhev: Plstěný obal se namočí. Voda se odpařuje, ochlazuje láhev.

10 Elektrické chlazení Užití elektrické energie 10 Kameninový krajáč na mléko: Voda z mléka mírně prosakuje na povrch. Tam se odpařuje, ochlazuje džbán. Mléko zůstává chladné a čerstvé.

11 Elektrické chlazení Užití elektrické energie 11 Když se kapalina vypařuje, ochlazuje se. Když se pára mění na kapalinu, ohřívá se. Uvnitř Venku Princip absorpční chladničky:

12 Elektrické chlazení Užití elektrické energie 12 vapor – pára condenser – zkapalňovač liquid – kapalina, kapalný ammonia – čpavek hydrogen – vodík solution – roztok heater – topné těleso gas – plyn reservoir – zásobník weak – slabý strong – silný evaporator – výparník Uvnitř Venku

13 Elektrické chlazení Užití elektrické energie 13 How Absorption Refrigeration Works https://www.youtube.com/watch?v=hUNmDQu_fvY

14 Elektrické chlazení Užití elektrické energie 14 Použité učební materiály jsou z http://www.sse-najizdarne.cz/dokumenty/ucebni-texty/ Užití elektrické energie – str. 27


Stáhnout ppt "Elektrické chlazení Užití elektrické energie 1 Elektrické chlazení Ing. Jaroslav Bernkopf."

Podobné prezentace


Reklamy Google