Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Demontáž a kontrola klikového hřídele Ročník:2. Datum vytvoření:leden.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Demontáž a kontrola klikového hřídele Ročník:2. Datum vytvoření:leden."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Demontáž a kontrola klikového hřídele Ročník:2. Datum vytvoření:leden 2014 Název:VY_32_INOVACE_12.2.08.STR Anotace: Klikový hřídel, setrvačník, hlavní a ojniční čepy, vyvažovací ramena, kluzná ložiska, ložisková pánev, víka ložisek, píst s ojnicí, kliková skříň. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 DEMONTÁŽ KLIKOVÉHO HŘÍDELE MOTOR JE VYJMUT Z VOZIDLA A UMÍSTĚN DO MONTÁŽNÍHO STOJANU HLAVA VÁLCŮ DEMONTOVÁNA DEMONTOVÁNO VÍKO KLIKOVÉ SKŘÍNĚ A OLEJOVÉ ČERPADLO PROVEDENA DEMONTÁŽ ROZVODŮ PŘÍPRAVA DEMONTÁŽE

4 DEMONTÁŽ KLIKOVÉHO HŘÍDELE DEMONTÁŽ SETRVAČNÍKU

5 DEMONTÁŽ KLIKOVÉHO HŘÍDELE DEMONTÁŽ VÍK LOŽISEK OJNIC

6 DEMONTÁŽ KLIKOVÉHO HŘÍDELE VYSUNUTÍ OJNIC S PÍSTY Z VÁLCŮ MOTORU

7 DEMONTÁŽ KLIKOVÉHO HŘÍDELE POVOLENÍ A DEMONTÁŽ VÍK HLAVNÍCH LOŽISEK

8 DEMONTÁŽ KLIKOVÉHO HŘÍDELE VYJMUTÍ HŘÍDELE Z KLIKOVÉ SKŘÍNĚ

9 DEMONTÁŽ KLIKOVÉHO HŘÍDELE DEMONTÁŽ LOŽISKOVÝCH PÁNVÍ

10 KONTROLA KLIKOVÉHO HŘÍDELE STAV LOŽISKOVÝCH PÁNVÍ (OPOTŘEBENÍ, POŠKOZENÍ)

11 KONTROLA KLIKOVÉHO HŘÍDELE MOŽNÁ POŠKOZENÍ ČEPŮ KLIKOVÉHO HŘÍDELE (OPOTŘEBENÍ PROVOZEM)

12 KONTROLA KLIKOVÉHO HŘÍDELE JINÁ POŠKOZENÍ (OTLUČENÍ, TRHLINY POPŘ. DEFORMACE)

13 KONTROLA KLIKOVÉHO HŘÍDELE STAV PŘÍRUBY SETRVAČNÍKU (STAV ZÁVITŮ, ROVINNOST PLOCHY)

14 KONTROLNÍ OTÁZKY 1.Co je třeba provést před vyjmutím klikového hřídele z motoru? demontovat setrvačník demontovat ložiska ojnic vysunout ojnice s písty z válců motoru demontovat ložiska klikového hřídele 2. Co je předmětem kontroly klikového hřídele? stav ložisek a čepů klikového hřídele – opotřebení provozem stav příruby pro setrvačník – závity, rovinnost plochy jiná poškození – deformace, trhliny, otlučeniny

15 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Motory Téma:Demontáž a kontrola klikového hřídele Ročník:2. Datum vytvoření:leden."

Podobné prezentace


Reklamy Google