Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Demontáž.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Demontáž."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Demontáž kuličkového kloubu Ročník:3. Datum vytvoření:září 2013 Název:VY_32_INOVACE_11.2.14.STR Anotace: Kloubový hřídel, kuličkový kloub, ochranné manžety, náboj kola, drážkový čep, klec a kuličky ložiska, dráha ložiska. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 DEMONTÁŽ KULIČKOVÉHO KLOUBU DEMONTÁŽ OCHRANNÉ MANŽETY KLOUBU

4 DEMONTÁŽ KULIČKOVÉHO KLOUBU UPNUTÍ KLOUBOVÉHO HŘÍDELE DO SVĚRÁKU

5 DEMONTÁŽ KULIČKOVÉHO KLOUBU DEMONTÁŽ HLAVY KLOUBU

6 DEMONTÁŽ KULIČKOVÉHO KLOUBU DRÁŽKOVÁNÍ A POJISTNÝ KROUŽEK ČEPU HŘÍDELE

7 DEMONTÁŽ KULIČKOVÉHO KLOUBU DEMONTOVANÝ KULIČKOVÝ KLOUB

8 DEMONTÁŽ KULIČKOVÉHO KLOUBU NATOČENÍ NÁBOJE A KLECE KLOUBU S KULIČKAMI

9 DEMONTÁŽ KULIČKOVÉHO KLOUBU VYJMUTÍ KULIČEK KLOUBU

10 DEMONTÁŽ KULIČKOVÉHO KLOUBU KLOUB PO VYJMUTÍ KULIČEK

11 DEMONTÁŽ KULIČKOVÉHO KLOUBU NATOČENÍ KLECE – NEJŠIRŠÍ OTVOR

12 DEMONTÁŽ KULIČKOVÉHO KLOUBU VYJMUTÍ KLECE A NÁBOJE Z HLAVY KLOUBU POLOHA

13 DEMONTÁŽ KULIČKOVÉHO KLOUBU VYJMUTÍ NÁBOJE Z KLECE LOŽISKA

14 DEMONTÁŽ KULIČKOVÉHO KLOUBU VYJMUTÁ KLEC S NÁBOJEM

15 DEMONTÁŽ KULIČKOVÉHO KLOUBU ČÁSTI ROZLOŽENÉHO KLOUBU HLAVA KLOUBUNÁBOJ KLEC KULIČKY PROVÉST KONTROLU ČÁSTÍ

16 DEMONTÁŽ KULIČKOVÉHO KLOUBU KONTROLA DRAH KULIČEK KLOUBU

17 KONTROLNÍ OTÁZKY 1.Jak provedeme demontáž hlavy kloubu z hřídele? pomocí stahováku na klouby sražením kloubu pomocí hliníkové paličky sražením kloubu pomocí kladiva a přípravku 2.Jaké části kloubu postupně vyjímáme: kuličky ložiska kloubu klec ložiska s nábojem náboj vyjmeme z klece ložiska 3. Co je nutné provést po rozložení kloubu na části? očistit jednotlivé části kuličkového kloubu posoudit stav částí ve smyslu jejich opotřebení

18 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Provozuschopnost dopravních prostředků Tematická oblast:Konstrukční skupiny dopravních prostředků Téma:Demontáž."

Podobné prezentace


Reklamy Google