Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

T. G. Masaryk v dokumentech I.. Otázky k dokumentu 1.Datum úmrtí TGM (14.9.1937) 2. Přízviska, která byla Masarykovi přisuzována (Prezident-Osvoboditel,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "T. G. Masaryk v dokumentech I.. Otázky k dokumentu 1.Datum úmrtí TGM (14.9.1937) 2. Přízviska, která byla Masarykovi přisuzována (Prezident-Osvoboditel,"— Transkript prezentace:

1 T. G. Masaryk v dokumentech I.

2

3 Otázky k dokumentu 1.Datum úmrtí TGM (14.9.1937) 2. Přízviska, která byla Masarykovi přisuzována (Prezident-Osvoboditel, Učitel učitelů, Umravňovatel, Vůdce k světlejšímu řádu životnímu, Vytoužený, Vyvolený, Posel, Zvěstovatel) 3. Známé Masarykovo heslo („Pravda vítězí“)

4

5 Otázky k dokumentu 1.Kolikrát byl T.G.M. zvolen prezidentem republiky a kdy naposled? (4x, 1934) 2. Ve kterém roce abdikoval? (1935)

6 Poznámky Karla Čapka k osobnosti T.G.M.

7 Otázky k dokumentu 1.Jak chodil T.G.M. nejraději oblékán a jak to zdůvodňuje? 2.Jaký měl vztah ke svým osobním věcem? 3.Která charakteristická (automatická) gesta používal?

8 Poznámky Karla Čapka k osobnosti T.G.M.

9 Otázky k dokumentu 1.Jaký byl vztah T.G.M ke sportu? Ke kterému tělovýchovnému spolku se hlásil? 2.Jaký byl jeho vztah ke koním? 3.Pokud Masaryk hovoří o pořádku, co má vlastně na mysli (věci, čas…)


Stáhnout ppt "T. G. Masaryk v dokumentech I.. Otázky k dokumentu 1.Datum úmrtí TGM (14.9.1937) 2. Přízviska, která byla Masarykovi přisuzována (Prezident-Osvoboditel,"

Podobné prezentace


Reklamy Google