Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Dříve byla nazývána jako Polomené hory, ty vznikly koncem třetihor, kdy došlo k rozlomení reliéfu a proniknutí čedičového a znělcového magmatu k zemskému.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Dříve byla nazývána jako Polomené hory, ty vznikly koncem třetihor, kdy došlo k rozlomení reliéfu a proniknutí čedičového a znělcového magmatu k zemskému."— Transkript prezentace:

1

2  Dříve byla nazývána jako Polomené hory, ty vznikly koncem třetihor, kdy došlo k rozlomení reliéfu a proniknutí čedičového a znělcového magmatu k zemskému povrchu.  Chráněná krajinná oblast Kokořínsko byla vyhlášena v roce 1976.  Její rozloha je 271,57 km 2.  Krajina má kaňonovitý charakter, v severních částech přechází v pahorkatinu. Charakteristikou pro toto území jsou také pískovcové skály.  CHKO Kokořínsko se skládá ze dvou oblastí – kokořínská oblast a vlhošťská oblast.  Údolí jsou většinou bezvodá, jedinými většími stálými toky jsou potoky Pšovka, Liběchovka a Dolský potok.

3  PR Kokořínský  PR Kostelecké bory  PR Mokřady dolní Liběchovky  PR Mokřady horní Liběchovky  PR Vlhošť  PP Černý důl  PP Deštenské pastviny  PP Husa  PP Kamenný vrch u Křenova  PP Krápník  PP Martinské stěny  PP Mrzínov  PP Na Oboře  PP Osinalické bučiny  PP Pod Hvězdou  PP Prameny Pšovky  PP Ronov  PP Stráně Hlubokého dolu  PP Stráně Truskavenského dolu  PP Střezivojický špičák - Střezivojice  PP Stříbrný vrch PP Želízky

4  Přírodní rezervace Kokořínský důl byla vyhlášena v roce 1953. Je to jedno z největších maloplošných chráněných území v ČR. Je jádrem CHKO Kokořínsko.  Její rozloha je 20,97 km 2.  Počáteční stadia rozpadu kvádrových pískovců jsou zde nejlépe doložena. Na dně dávného moře byly uloženy tyto měkké horniny.

5  Přírodní památka Černý důl se nacházející blízko obce Svatoňovice v okrese Opava.  Důvodem ochrany je opuštěný důl (zimoviště mnoha druhů netopýrů)

6 Pšovka Hrad Kokořín

7 Mšenské pokličkyRybník U Vrby VlhošťSkály na Stříbrném vrchu

8 Vypracoval: Martin Ptáček Zdroje:cs.wikipedia.cz images.google.com


Stáhnout ppt " Dříve byla nazývána jako Polomené hory, ty vznikly koncem třetihor, kdy došlo k rozlomení reliéfu a proniknutí čedičového a znělcového magmatu k zemskému."

Podobné prezentace


Reklamy Google