Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Luhačovské Zálesí Destinace cestovního ruchu ?!. Destinace Jak můžeme chápat destinaci cestovního ruchu? Destinace jako geografická oblast různé velikosti.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Luhačovské Zálesí Destinace cestovního ruchu ?!. Destinace Jak můžeme chápat destinaci cestovního ruchu? Destinace jako geografická oblast různé velikosti."— Transkript prezentace:

1 Luhačovské Zálesí Destinace cestovního ruchu ?!

2 Destinace Jak můžeme chápat destinaci cestovního ruchu? Destinace jako geografická oblast různé velikosti se souhrnem nabízených služeb a celkově vnímanou příjemci (klienty) jako specifickou od ostatních oblastí Destinace jako cílová oblast v daném regionu, typická významnou nabídkou atraktivit cestovního ruchu a infrastruktury cestovního ruchu Destinace jako konkrétní oblast se souhrnem nabízených komodit/služeb Destinace jako „rekreační produkt“

3 Destinace cestovního ruchu ?! Vymezení destinace Luhačovice Luhačovice a Pozlovice Luhačovicko Luhačovské Zálesí Zlínsko a Luhačovicko Východní Morava

4 Destinace cestovního ruchu ?! Vymezení destinace Je vůbec žádoucí definovat novou destinaci CR Nepostačuje plně Východní Morava / Zlínsko a Luhačovicko?

5 Destinace cestovního ruchu ?! Marketing a management destinace marketing + management = marketingový management zatím nejvyspělejší generace regionálního řízení a organizaci turismu v destinaci důsledek zvyšující se náročnosti klientů na straně jedné a sílícího konkurenčního boje na straně druhé

6 Destinace cestovního ruchu ?! Společnost destinačního managementu (DMC) společnost destinačního managementu – Destination Management Company společnost „zaměřená na management destinace a prosazení destinace a jejích produktů cestovního ruchu na trhu společnost, která realizuje záměry destinačního managementu, je zaměřena na vývoj a aktivní prodej hlavních produktu a cenovou politiku je zájem o její budování v Luhačovském Zálesí?

7 Destinace cestovního ruchu ?! Důvody vzniku společností destinačního managementu destinace bez funkční společnosti destinačního managementu příliš mnoho aktéru a jejich partikulárních zájmu spolu s odlišným vlivem a finančními možnostmi těchto aktéru způsobuje neschopnost trhu vytvořit samovolně zdroje potřebné pro destinační marketing dochází k tzv. tržnímu selhání = absence zdrojů pro marketingové aktivity „Společnost destinačního marketingu je nenahraditelná ve své roli propagace identity a image destinace jako celku, protože většinou žádný z privátních subjektu nemůže tímto způsobem destinaci / region zastupovat“ (Palatková, 2006) vznik společnosti destinačního managementu a marketingu je odpovědí na tržní selhání, dochází tak ke kombinované spolupráci a financování systému ze strany veřejného a soukromého sektoru

8 Destinace cestovního ruchu ?! Charakteristika moderní DMC Některé destinace vytvořily nové institucionální struktury nebo přestavěly a změnily staré tak, aby byly schopné vytvářet a plnit strategie rozvoje destinace. Nově tak vznikly podniky/společnosti destinačního managementu Mají výrazně komerční rysy, tržní orientaci a generují příjmy Jsou vedeny a financovány nejvýznamnějšími aktéry v regionu Tím dochází ke značné motivací ostatních

9 Destinace cestovního ruchu ?! Cíle moderní DMC Cílem DMC je optimalizace příjmů z turismu při udržitelném rozvoji destinace, a to zejména: optimalizace příjmu na návštěvníka z klíčových trhů udržení dostatečně širokého spektra zdrojových trhu udržení nebo zvýšení podílu na nových a rostoucích trzích zvýšení počtu přespávajících turistu (lužkonoci); zvýšení zaměstnanosti v cestovním ruchu

10 Destinace cestovního ruchu ?! Příklady dobré praxe Příklady dobré praxe velikostně analogických destinačních agentur v rámci České republiky: České Švýcarsko Český Krumlov Hranicko Sokolovsko Jesenicko

11 Destinace cestovního ruchu ?! Jak chápeme atraktivní destinaci?

12 Destinace cestovního ruchu ?! Jak chápeme atraktivní destinaci (Luhačovské Zálesí)? Co by taková destinace měla zahrnovat / obsahovat ? Jaké jsou nové cílové skupiny? Jak tyto skupiny přilákat? Jak nově zaujmout zamýšlenou / stávající klientelu? Jak využít současného systému propagace?

13 Destinace cestovního ruchu ?! Vymezení relevantních aktérů CR v Luhačovském Zálesí

14 Destinace cestovního ruchu ?! Vymezení relevantních aktérů CR v destinaci Město Luhačovice Městys Pozlovice Lázně Luhačovice a.s. Miramare Luhačovice další hotely a penziony v Luhačovském Zálesí Centrála cestovního ruchu Východní Moravy Luhačovské Zálesí, o.p.s. ? ???

15 Destinace cestovního ruchu ?! Co dále?

16 Destinace cestovního ruchu ?! PR manager destinace Vytvoření specifické pracovní pozice s podporou soukromého a veřejného sektoru Komunikace a spolupráce s IC, municipalitami, podnikatelskými subjekty v oblasti cestovního ruchu, s neziskovým sektorem, s CCR VM – Živé Luhačovice Příprava tiskových zpráva, prezentace regionu, cílené budování image destinace, kontakt s médii Správa sociálních sítí destinace Tiskový mluvčí destinace???

17 Destinace cestovního ruchu ?! Moderní turistický portál Aktualizovaná verze turistického portálu www.luhacovice.cz www.luhacovice.cz Moderní design Je žádoucí informovat o celé destinaci?

18 Destinace cestovního ruchu ?! Moderní turistický portál Vytvoření alternativního turistického portálu s akcentem na celé Luhačovské Zálesí? Komerční pojetí? Není to duplicitní činnost vůči www.luhacovice.cz? www.luhacovice.cz

19 Destinace cestovního ruchu ?! Informační newsletter / bulletin / zpravodaj Přibližně 2-4x ročně editace informačního zpravodaje o destinaci Přehled kulturních a společenských akcí, informace o Luhačovském Zálesí, budování značky a dobré image

20 Destinace cestovního ruchu ?! Jednotný vizuální styl Nový vizuální styl Luhačovského Zálesí Cílené budování značky? Jednotné značení všech turistických cílů?

21 Destinace cestovního ruchu ?! Luhačovice/Luhačovské Zálesí jako gastronomická destinace Luhačovice Food Festival Jak chutnají Luhačovice / Luhačovské Zálesí? Týden tradiční gastronomie v Luhačovském Zálesí Možnost zapojení restaurací a hotelů Jednotná marketingová kampaň akce Možnost zvýšení mimosezónní atraktivity destinace a obsazenosti hotelů?

22 Destinace cestovního ruchu ?! Nové akce pro veřejnost? Je současná nabídka dostatečná? Je žádoucí vytvářet nové akce? Pokud ano, jaké? Personální a organizační zázemí?

23 Destinace cestovního ruchu ?! Finanční a personální zdroje Alfa omega dalších aktivit Využití stávajících personálních kapacit? Vytvoření nových ? Finanční zdroje „DMM“? Spolupráce soukromý a veřejný sektor? 50 % / 50 % Využití dotačních zdrojů?

24 Destinace cestovního ruchu ?! Na co jsme zapomněli? Důslednější propagace stávajících akcí? Důslednější propagace již realizovaných projektů? Intenzifikace spolupráce s médii a CCR VM? Větší spolupráce současných akterů CR?

25 Destinace cestovního ruchu ?! Těšíme se na další spolupráci!


Stáhnout ppt "Luhačovské Zálesí Destinace cestovního ruchu ?!. Destinace Jak můžeme chápat destinaci cestovního ruchu? Destinace jako geografická oblast různé velikosti."

Podobné prezentace


Reklamy Google