Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Rhythm and Blues Vendula Zimová. Historie Název tohoto hudebního stylu vymyslel v roce 1947 novinář Jerry Wexler z amerického týdeníku Billboard. Tento.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Rhythm and Blues Vendula Zimová. Historie Název tohoto hudebního stylu vymyslel v roce 1947 novinář Jerry Wexler z amerického týdeníku Billboard. Tento."— Transkript prezentace:

1 Rhythm and Blues Vendula Zimová

2 Historie Název tohoto hudebního stylu vymyslel v roce 1947 novinář Jerry Wexler z amerického týdeníku Billboard. Tento termín rovněž nahradil rasistický výraz "race music“, což znamená rasová hudba. Hudební styl vznikl na počátku čtyřicátých let 20. století.

3 Historie Definuje se jako: „Chytlavý žánr, který zahrnuje veškerou hudbu vytvořenou černošskými umělci“. Styl hudby s prvky jazzu, gospelu a blues. Na R&B je založen rock and roll. V osmdesátých letech se R&B více zpopulárnilo s nástupem umělců jako Michael Jackson, Prince a Whitney Houston.

4 Ukázky staršího R&B The Coasters Ukázka Down in MexicoUkázka Down in Mexico Ray Charles Ukázka Hit The Road JackUkázka Hit The Road Jack Michael Jackson Ukázka Billie JeanUkázka Billie Jean Destiny‘s Child Ukázka Say My NameUkázka Say My Name

5 Současnost Současné moderní R&B je často zkombinované s žánry soul, rock, funk, hip-hop, post-disco, jazz a pop dohromady. Typickými nástroji R&B jsou basová kytara, saxofon, bicí a klávesové nástroje. R&B definuje elektronická struktura, hip-hopově inspirovaný rytmus a jemné vokály. Do R&B se řadí mnoho typů hudby- jediné co je obvykle spojuje je rasový původ hudebníků.

6 Ukázky současného R&B Trey Songz Ukázka Na NaUkázka Na Na Jason Durelo Ukázka Talk DirtyUkázka Talk Dirty John Legend Ukázka All of meUkázka All of me Pharell Williams Ukázka HappyUkázka Happy

7 Zdroje http://cs.wikipedia.org/wiki/Rhythm_and_blues http://www.last.fm/tag/rnb http://www.allmusic.com/artist/the-coasters-mn0000075825 http://en.wikipedia.org/wiki/Rhythm_and_blues


Stáhnout ppt "Rhythm and Blues Vendula Zimová. Historie Název tohoto hudebního stylu vymyslel v roce 1947 novinář Jerry Wexler z amerického týdeníku Billboard. Tento."

Podobné prezentace


Reklamy Google