Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Projekt COMENIUS: Volkstraditionen unserer Region und ihr Einfluss auf die Gegenwart Virtuelle Galerie BRD AHOL – Střední odborná škola Ostrava – Vítkovice.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Projekt COMENIUS: Volkstraditionen unserer Region und ihr Einfluss auf die Gegenwart Virtuelle Galerie BRD AHOL – Střední odborná škola Ostrava – Vítkovice."— Transkript prezentace:

1 Projekt COMENIUS: Volkstraditionen unserer Region und ihr Einfluss auf die Gegenwart Virtuelle Galerie BRD AHOL – Střední odborná škola Ostrava – Vítkovice WWV Berufliche Schule für Wirtschaft in Nauen/Berlin Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich Wisła Stredná odborná škola Námestovo

2 Německo 8.-12.4.2013

3 První skupina dvanácti studentů AHOL – SOŠ navštívila ve dnech 8. – 12. 4. 2013 Německo. A protože tématem projektu je tentokrát lidová kultura, prohlédli si společně s kolegy z partnerských škol v Nauen, Wisle a Námestovu vše, co je pro tuto oblast tradiční. Ve skanzenu v Lehde se tak seznámili se životem lužických Srbů a ochutnali místní specialitu – spreewaldské okurky, přičemž získali i mezinárodně platný certifikát z originálního okurkového semináře; v blízké vesnici Glasshűtte byli přítomni práci uměleckých sklářů, v Berlíně je nadchnula především skleněná kopule budovy Říšského sněmu a v Magdeburgu obdivovali nejen originální bronzové sochy zdobící město, ale především místní románskou a gotickou architekturu. Prostor byl vyhrazen i německé literatuře – tentokrát živý zájem sklízelo dílo Theodora Fontana, jehož baladu Pán z Ribbecku na Ribbecku po návštěvě stejnojmenného zámku už umějí všichni účastníci plynule recitovat v němčině. Nadšení vzbudila i návštěva partnerské školy v Nauen, takže výjezd více než splnil svůj účel. Krom kulturních, vědeckých a společenských zážitků z cesty si totiž studenti domů přivezli i chvályhodnou motivaci pro studium cizích jazyků, zejména pak němčiny.

4 Berlín

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38


Stáhnout ppt "Projekt COMENIUS: Volkstraditionen unserer Region und ihr Einfluss auf die Gegenwart Virtuelle Galerie BRD AHOL – Střední odborná škola Ostrava – Vítkovice."

Podobné prezentace


Reklamy Google