Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Klávesnice Seznamte se, prosím.. Informační technologie / Základy práce na PC  Název: Klávesnice  Klíčová slova : K lávesy, písmena malá i velká, klávesy.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Klávesnice Seznamte se, prosím.. Informační technologie / Základy práce na PC  Název: Klávesnice  Klíčová slova : K lávesy, písmena malá i velká, klávesy."— Transkript prezentace:

1 Klávesnice Seznamte se, prosím.

2 Informační technologie / Základy práce na PC  Název: Klávesnice  Klíčová slova : K lávesy, písmena malá i velká, klávesy se znaky, číslicemi, prázdné klávesy  Věková skupina : 3.ročník  Datum ověření: 16.1. 2012  Autor : Mgr. Eva Marková

3 Anotace : Žák se seznamuje s klávesnicí a s jednotlivými klávesami. Vyhledává je a poznává jejich význam. Pracuje s jednoduchým textem, používá malá i velká písmena.

4 Pozorně si prohlédni klávesnici, kterou máš před sebou. Co vidíš?

5 Umíš odpovědět? VVVVidím písmena ?ano - ne VVVVidím číslice ?ano - ne VVVVidím šipky ?ano - ne VVVVidím znaky ?ano - ne VVVVidím různě velké klávesy ? ano - ne VVVVidím klávesy se slovy?ano - ne VVVVidím prázdné klávesy ?ano - ne

6 Najdi a ukaž klávesu,na které vidíš:  Písmeno  Číslici  Šipku  Obrázek  Znak  Krátké slovo  Klávesu jiné velikosti či tvaru)  Prázdnou klávesu

7 Vyzkoušej si je ! Spusť si aplikaci Microsoft Word 2010. To už umíš. Začneme psát.

8 Procvič si psaní velkých písmne, která vidíš na klávesnici:  Nápověda : začni u písmene „Q“, pokračuj k písmenu „P “…atd.

9 Prohlédni si svoji práci. Jaká písmena se ti podařilo napsat? Jsou napsaná písmena opravdu velká nebo jsou malá?

10

11 Jak napíšu velká písmena?  Prohlédni si klávesnici ještě jednou.  Najdi klávesu CAPSLOCK.  Aktivuj klávesu velkých písmen ťuknutím.  Na tvé klávesnici (vpravo nahoře) se rozsvítí světlo, které označuje aktivaci klávesy Caps Lock.  Deaktivace klávesy je stejná jako aktivace.  Vyzkoušej to.

12

13 Samostatná práce : Napiš jméno a příjmení členů tvé rodiny. Možná budeš potřebovat malá písmena s čárkami nebo háčky. Najdeš je na klávesnici? Svoji práci zhodnoť.

14 Zdroje : psaný text je tvořen a upravován ve Smart Notebooku 10.8 „tlačítka“ z pásu textového editoru jsou tvořeny digitalizací (panel nástrojů ve Smart Notebooku 10.8)


Stáhnout ppt "Klávesnice Seznamte se, prosím.. Informační technologie / Základy práce na PC  Název: Klávesnice  Klíčová slova : K lávesy, písmena malá i velká, klávesy."

Podobné prezentace


Reklamy Google