Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace Žák se seznámí se základy psaní textu ve Wordu a pohyb po dokumentu. Autor Petr Samec Jazyk Čeština Očekávaný výstup Dokáže napsat, opravit a smazat.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace Žák se seznámí se základy psaní textu ve Wordu a pohyb po dokumentu. Autor Petr Samec Jazyk Čeština Očekávaný výstup Dokáže napsat, opravit a smazat."— Transkript prezentace:

1 Anotace Žák se seznámí se základy psaní textu ve Wordu a pohyb po dokumentu. Autor Petr Samec Jazyk Čeština Očekávaný výstup Dokáže napsat, opravit a smazat text, chápe funkce kláves a dokáže se pohybovat po dokumentu. Speciální vzdělávací potřeby Ne Klíčová slova Spuštění aplikace Druh učebního materiálu Prezentace Druh interaktivity Aktivita / Výklad Cílová skupina Žák Stupeň a typ vzdělávání Základní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina 12-15 let / 6. ročník Celková velikost/Datum 1,50 MB – soubor *.ppt (PowerPoint)/červen 2012 IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU - 19 - 27

2 Microsoft Word – psaní textu a pohyb po dokumentu MS Word 2010 Pokyny a vysvětlivky: Zápis do sešitu K zamyšlení Praktická část na počítači Videoukázka

3 Nejdříve si vysvětlíme jednotlivé klávesy na klávesnici pro správné psaní textu. MS Word 2010 - psaní textu a pohyb po dokumentu KlávesaVýznam klávesy Tab Přesune kurzor směrem doprava na další pozici nastaveného tabulátoru. Caps Lock Trvale aktivuje velká písmena (svítí indikátor v pravém horním rohu klávesnice). Shift Umožňuje psaní velkých písmen (vždy v kombinaci s další klávesou). Ctrl a Alt Klávesy se používají v kombinaci s další klávesou (např. Ctrl + N – Nový). Enter Potvrzení operace. V textových editorech slouží k ukončení odstavce. Insert Přepíná režim vkládání a přepisování. Delete Smaže znak vpravo od kurzoru. Backspace Smaže znak vlevo od kurzoru.

4 Při pohybu v dokumentu se seznámíme s těmito klávesami: MS Word 2010 - psaní textu a pohyb po dokumentu KlávesaVýznam klávesy Home Nastaví kurzoru na začátek řádku. End Nastaví kurzoru na konec řádku. Page Up Posun o jednu obrazovku nahoru. Page Down Posun o jednu obrazovku dolů. Šipky Slouží k posunu kurzoru v naznačeném směru Spusťte aplikaci MS Word 2010 a vyzkoušej si jednotlivé klávesy.

5 Při psaní textu se někdy hodí zobrazit tzv. Netisknutelné znaky. Tyto znaky nás informují o formátování a členění textu. Jak je v názvu patrné, tyto znaky se netisknou. MS Word 2010 - psaní textu a pohyb po dokumentu Jedná se o: a) znak „¶“ označuje konec odstavce pomocí klávesy Enter b) znak „.“ označuje jedno stisknutí klávesy mezerník c) znak „→“ označuje jedno stisknutí klávesy Tab Existují ještě další netisknutelné znaky, ale s těma nepřijdeš moc do styku. Tuto funkci nalezneme na kartě Domů ve skupině Odstavec.

6 MS Word 2010 - psaní textu a pohyb po dokumentu Do prázdného dokumentu napiš následující větu (řádky neukončuj klávesou enter): Informatika je matematický obor zabývající se zpracováním a využitím dat – informací. Studuje výpočetní a informační procesy z hlediska Hardware i Software. Aktivuj funkci Netisknutelné znaky.

7 MS Word 2010 - psaní textu a pohyb po dokumentu Takto by měl vypadat výsledek: Nyní uzavři aplikaci MS Word, spusť Internet Explorer a na školním webu www.zsmirova.net v sekci Žáci v podsekci Informace pro žáky si stáhni do své složky soubor „Cvicny_list_EU-19-27.dotx“ a začni pracovat.Cvicny_list_EU-19-27.dotx

8 Zdroje Text:  Obecné definice nebo vlastní text autora Obrázky:  Vlastní obrázky autora DUMu Videa:  Vlastní videa autora DUMu


Stáhnout ppt "Anotace Žák se seznámí se základy psaní textu ve Wordu a pohyb po dokumentu. Autor Petr Samec Jazyk Čeština Očekávaný výstup Dokáže napsat, opravit a smazat."

Podobné prezentace


Reklamy Google