Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Databáze Vstupní maska VY_32_INOVACE_7B13. Vstupní maska ovlivní hodnoty zadávané ručně uživatelem slouží pro jejich správné zobrazení (např. telefonní.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Databáze Vstupní maska VY_32_INOVACE_7B13. Vstupní maska ovlivní hodnoty zadávané ručně uživatelem slouží pro jejich správné zobrazení (např. telefonní."— Transkript prezentace:

1 Databáze Vstupní maska VY_32_INOVACE_7B13

2 Vstupní maska ovlivní hodnoty zadávané ručně uživatelem slouží pro jejich správné zobrazení (např. telefonní číslo, psč, rodné číslo, apod.) pomáhá zadání dat ve správném tvaru (např. rok vždy jako čtyřmístné číslo a ne někdy jen dvoumístné) pomáhá tím redukovat překlepy (např. psč vždy pět čísel) zapisuje se pomocí zástupných znaků je nutno dodržet velikost zástupných znaků

3 Vstupní maska neovlivní již zadané hodnoty neovlivní importované hodnoty

4 Zástupné znaky – čísla 0 – číslice, znaky „+“ a „-“ nejsou povoleny, vstup je vyžadován 9 – číslice nebo mezera, vstup není vyžadován # – číslice nebo mezera, vstup není vyžadován, znaky „+“ a „-“ jsou povoleny

5 Zástupné znaky – písmena L – písmena od A do Z, vstup je vyžadován ? – písmena od A do Z, vstup není vyžadován A – písmena od A do Z nebo číslice, vstup je vyžadován a – písmena od A do Z nebo číslice, vstup není vyžadován

6 Zástupné znaky – různé & – libovolný znak, vstup je vyžadován C – libovolný znak, vstup není vyžadován < – převede následující znaky na malé > – převede následující znaky na velké \ – zobrazí následující znak (např. \/ zobrazí /)

7 Zdroje Nápověda programu MS Access 2010

8 Gymnázium a Střední odborná škola, Lužická 423, Jaroměř Projekt: Registrační číslo: Číslo DUM: Jméno autora: Název práce: Předmět: Ročník: Časová dotace: Vzdělávací cíl: Pomůcky: Poznámka: Škola v digitálním světě aneb Uchop svoji šanci CZ.1.07/1.5.00/ VY_32_INOVACE_7B13 Karel Nymsa Vstupní maska IKT Septima 25 min Znalost základních pojmů databází a základní práce s nimi - - Inovace: Základní informace jsou v elektr. podobě a vyučující se může zaměřit na práci se studenty Datum vytvoření:


Stáhnout ppt "Databáze Vstupní maska VY_32_INOVACE_7B13. Vstupní maska ovlivní hodnoty zadávané ručně uživatelem slouží pro jejich správné zobrazení (např. telefonní."

Podobné prezentace


Reklamy Google