Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jednotná informační brána (JIB) Umožňuje souběžné vyhledání v několika českých i zahraničních informačních zdrojích. Vyhledávací nástroje:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jednotná informační brána (JIB) Umožňuje souběžné vyhledání v několika českých i zahraničních informačních zdrojích. Vyhledávací nástroje:"— Transkript prezentace:

1 Jednotná informační brána (JIB) Umožňuje souběžné vyhledání v několika českých i zahraničních informačních zdrojích. Vyhledávací nástroje: -AND, OR, NOT, -? pravostranné rozšíření, náhrada za 0 až neomezený počet znaků.

2 Jednotná informační brána Způsoby vyhledávání Snadné vyhledávání Vyhledávání probíhá vždy v jedné předvybrané skupině zdrojů. Profi hledání Více možností při výběru zdrojů pro vyhledávání.

3 JIB – informace o bráně

4 JIB Snadné hledání – jednoduché hledání Informace o bráně

5 JIB Výsledky hledání – tabulkové zobrazení Stahování vybraných záznamů Výběr záznamů Kliknutím lze redukovat počet výsledků. výsledků.

6 JIB Můj prostor – stahování vybraných záznamů

7 JIB Výsledky hledání – stručné zobrazení

8 JIB Výsledky hledání – úplný záznam

9 JIB Profi hledání – pokročilé vyhledávání Výběr zdrojů Cesta k e-časopisům

10 JIB – elektronické časopisy

11 JIB –vyhledávání elektronických časopisů

12 JIB E-časopisy – přístup podle oborů

13 JIB – linky na oborové brány

14 Oborové brány (1) Jsou zaměřeny na vyhledávání informací z příslušné tematické oblasti. Sofia Humanitní a společenské vědy KIV Knihovnictví a informační vědy IReL Mezinárodní vztahy

15 Oborové brány (2) MUS Hudba a hudební věda PRÁVO TECH Technika

16 Oborové brány (3) ART Umění a architektura


Stáhnout ppt "Jednotná informační brána (JIB) Umožňuje souběžné vyhledání v několika českých i zahraničních informačních zdrojích. Vyhledávací nástroje:"

Podobné prezentace


Reklamy Google