Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

LABE ŘECE DALI JMÉNO KELTOVÉ,JEJICH ELB ZNAMENALO VELKÁ ŘEKA,NĚMECKÉ ELBE ZNAMENÁ BÍLÁ. LABE PRAMENÍ V KRKONOŠÍCH NA LABSKÉ LOUCE V 1387 m.n.m. TOK V.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "LABE ŘECE DALI JMÉNO KELTOVÉ,JEJICH ELB ZNAMENALO VELKÁ ŘEKA,NĚMECKÉ ELBE ZNAMENÁ BÍLÁ. LABE PRAMENÍ V KRKONOŠÍCH NA LABSKÉ LOUCE V 1387 m.n.m. TOK V."— Transkript prezentace:

1

2 LABE ŘECE DALI JMÉNO KELTOVÉ,JEJICH ELB ZNAMENALO VELKÁ ŘEKA,NĚMECKÉ ELBE ZNAMENÁ BÍLÁ. LABE PRAMENÍ V KRKONOŠÍCH NA LABSKÉ LOUCE V 1387 m.n.m. TOK V DÉLCE 1154 km PROTÉKÁ DVĚMA STÁTY ČESKEM A NĚMECKEM. NA SVÉ CESTĚ PŘIBÍRÁ MNOŽSTVÍ PŘÍTOKŮ,Z NICHŽ NEJVÝZNAMNĚJŠÍ JSOU VLTAVA,OHŘE, JIZERA U NÁS A SALA,HAVOLA,OHRE, MULDAU U SOUSEDŮ. LABE JE SPLAVNÉ V DÉLCE 950 km OD PŘELOUČE U PARDUBIC AŽ DO HAMBURKU, JE TO VÝZNAMNÁ EVROPSKÁ VODNÍ CESTA PRAMEN LABE LABSKÝ VODOPÁD MEANDRY ŠPINDLERŮV MLÝN HRADEC KRÁLOVÉ

3 U PARDUBIC PARDUBICE NYMBURK MĚLNÍK SOUTOK VLTAVY A LABE ÚSTÍ NAD LABEM

4 DĚČÍN U DĚČÍNADRESDEN MEISEN TORGAU LAUENBURG

5 HAMBURG CUXHAVEN LABE SE VLÉVÁ DO SEVERNÍHO MOŘE TZV. ESTUÁREM. JE TO ŘÍČNÍ ÚSTÍ NÁLEVKOVITÉHO TVARU DO MOŘE.LABSKÉ JE 100 km DLOUHÉ A 2,5 AŽ 15 km ŠIROKÉ DŮSLEDKEM TOHOTO JEVU JE :.PRONIKÁNÍ SLANÉ VODY DO VNITROZEMÍ.ODNOS ŘÍČNÍCH SEDIMENTŮ.EROZE BŘEHŮ SEVERNÍ MOŘE


Stáhnout ppt "LABE ŘECE DALI JMÉNO KELTOVÉ,JEJICH ELB ZNAMENALO VELKÁ ŘEKA,NĚMECKÉ ELBE ZNAMENÁ BÍLÁ. LABE PRAMENÍ V KRKONOŠÍCH NA LABSKÉ LOUCE V 1387 m.n.m. TOK V."

Podobné prezentace


Reklamy Google