Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Projekt: UČÍME SE V PROSTORU Oblast: Elektrotechnika

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Projekt: UČÍME SE V PROSTORU Oblast: Elektrotechnika"— Transkript prezentace:

1 Projekt: UČÍME SE V PROSTORU Oblast: Elektrotechnika
Název předmětu: AUTOMATIZACE (INTELIGENTNÍ BUDOVY-ZABEZP. SYSTÉMY) Název a ID tématu: ELEKTRICKÁ POŽÁRNÍ SIGNALIZACE EL_47 Zpracoval(a): Ing. Jaromír Mazal

2 ZABEZPEČOVACÍ SYSTÉMY ELEKTRICKÁ POŽÁRNÍ SIGNALIZACE
Zdroje ZABEZPEČOVACÍ SYSTÉMY ELEKTRICKÁ POŽÁRNÍ SIGNALIZACE Stránka pro uvedení dílčích témat

3 ZABEZPEČOVACÍ A POPLACHOVÉ SYSTÉMY
Zdroje ZABEZPEČOVACÍ A POPLACHOVÉ SYSTÉMY ELEKTRICKÁ POŽÁRNÍ SIGNALIZACE Patří do vybavení objektů tj. technických zařízení staveb. Může být součástí řešení tzv. inteligentních budov. Účelem EPS je včasná signalizace vznikajícího požáru. Stránka s grafikou Pro citování zdrojů používejte manuálně umísťovaná čísla v horním indexu (např. 1) a textového rámce pod čarou. Citační norma pro uvádění zdrojů je identická s citační normou uvedenou v metodickém pokynu pro autory textů. 1 Obrázky:WWW STRÁNKA: ADI Global Distribution. [online]. Brno: 2013/09_2013.

4 ROZDĚLENÍ EPS systémy konvenční, analogové a adresné.
Zdroje ROZDĚLENÍ EPS systémy konvenční, analogové a adresné. s lokální signalizací, nebo i dálkový přenos na stálou službu EPS může být jednostupňová, nebo dvoustupňová manuální EPS nebo automatická EPS hierarchická EPS - síťovaný systém s požárními hlásiči nebo s videodetekcí Jiné systémy: autonomní hlásiče, hlásiče v EZS... Textová stránka MS Powerpoint neumožňuje automatický poznámkový aparát (poznámky pod čarou). Z tohoto důvodu je nutné veškeré odkazy na zdroje vytvářet manuálně v rámci k tomu určeného textového pole. Pro citování zdrojů používejte manuálně umísťovaná čísla v horním indexu (např. 1) a textového rámce pod čarou. Citační norma pro uvádění zdrojů je identická s citační normou uvedenou v metodickém pokynu pro autory textů. Z důvodu přehlednosti informací prezentovaných na stránce, doporučujeme odkazovat maximálně na dva zdroje.

5 NASAZENÍ EPS Požárně-bezpečnostního řešení (PBŘ)
Zdroje NASAZENÍ EPS Požárně-bezpečnostního řešení (PBŘ) projekt EPS (AO) a jeho schválení HZS Realizaci projektu – certifikovaná firma - umístění ústředny, - hlásičové a ovládací linky, - úsekový a všeobecný poplach, - akustická a optická signalizace, - dálkový přenos, - doplňující zařízení OPPO, KT.

6 Ovládaná a pomocná zařízení:
Zdroje Ovládaná a pomocná zařízení: Stabilní hasicí zařízení (SHZ) Zařízení na odtah tepla a kouře (ZOTK) Odvětrání CHÚC, odpojení přívodů plynu Spuštění evakuace, výtahy, el. energie Požární uzávěry, clony, klapky, nouzové osvětlení... Přes vst/výst. moduly EPS:

7 KOMPONENTY EPS konvenční ústředna EPS analogová adresná ústředna EPS
Ústředny EPS konvenční ústředna EPS analogová adresná ústředna EPS

8 Požární hlásiče Hlásiče opticko-kouřové Patice hlásiče
Hlásiče teplotní

9 Hlásič plamene Hlásič kombinovaný Lineární optický hlásič

10 Lineární teplotní hlásič
Zdroje Lineární teplotní hlásič Tlačítkové hlásiče Speciální detektory Nasávací systém Hlásiče plynu Hlásiče do vzduchotechniky VSD požární videodetekce

11 Signalizační zařízení EPS
ovládací panel ústředny požární sirény paralel. optická signalizace Majáky


Stáhnout ppt "Projekt: UČÍME SE V PROSTORU Oblast: Elektrotechnika"

Podobné prezentace


Reklamy Google