Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZOO Evropa 1. Pravidla Zdroje obrázků Hra Autor y materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, j sou Mgr. Jana Míková a Mgr. Pavel Žižka. Dostupné.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZOO Evropa 1. Pravidla Zdroje obrázků Hra Autor y materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, j sou Mgr. Jana Míková a Mgr. Pavel Žižka. Dostupné."— Transkript prezentace:

1 ZOO Evropa 1. Pravidla Zdroje obrázků Hra Autor y materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, j sou Mgr. Jana Míková a Mgr. Pavel Žižka. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Hlavní strana

3 Jak se nazývá toto zvíře? Tento hmyzožravec je jedním z důkazů doby ledové. Po oddělení západní a východní populace dříve jednoho druhu ledovcem se obě populace vyvinuly v samostatné druhy, které existují dnes, po ústupu ledovce. Pro oba druhy zůstávají typické bodliny na zadní straně těla. Ježek Odpověď 1.

4 Jak se nazývá toto zvíře? V tomto výběhu nacházíme plaza, který žije i u nás. Samičky tohoto druhu jsou hnědé a samečci nazelenalí. Samečci i samičky se v létě rádi vyhřívají na slunci. Odpověď Ještěrka 2.

5 Jak se nazývá toto zvíře? Jedná se o největší evropskou kočkovitou šelmu, která byla u nás vyhubena, ale nyní se vrací do našich horský oblastí. Je typická svou hustou hnědou srstí s tmavými skvrnami a štětkami dlouhých chlupů na špičkách uší. Odpověď Rys 3.

6 Jak se nazývá toto zvíře? Toto zvíře je typické pro teplé oblasti světa, přesto se s ním setkáme i na tomto kontinentu. Jedná se pomalého plaza s krátkými tupými končetinami a krunýřem. Odpověď Želva 4.

7 Jak se nazývá toto zvíře? Zde pobíhá největší evropský sudokopytník podobný jelenovi, který může vážit až 500 kg. Žije zejména v severských oblastech a na rozdíl do jelena má parohy lopatovité. Odpověď Los 5.

8 Jak se nazývá toto zvíře? V tomto výběhu žije jedovatý had, který dorůstá délky kolem jednoho metru a na hřbetní straně různě a většinou nevýrazně zbarveného těla je často ozdoben klikatou čárou. Zmije Odpověď 6.

9 Jak se nazývá toto zvíře? Po kmenu stromu právě pobíhá středně velký hlodavec typický rezavou barvou, ovšem známe i jeho hnědou nebo černou formu. Typická je svým velkým ocasem, rychlým pohybem ve větvích a pojídáním semen ze šištic jehličnatých stromů. Odpověď Veverka 7.

10 Jak se nazývá toto zvíře? Jedná se o velkou psovitou šelmu, která žije v dobře organizovaných smečkách především v lesích na severní polokouli Vlk Odpověď 8.

11 Jak se nazývá toto zvíře? Zvíře v tomto výběhu uvidíte zřídka. žije totiž stejně jako náš krtek – většinou pod zemí. Na rozdíl od našeho krtka se ale jedná o vačnatce. Zvláštní se nám může zdát také to, že má zlatožlutou barvu srsti. Vakokrt Odpověď 9.

12 Jak se nazývá toto zvíře? Jedovatý ocasatý obojživelník dává světu svou jedovatost najevo černými a žlutými skvrnami na svém těle, které v lesních oblastech, kde žije, pěkně vyniknou. Mlok Odpověď 10.

13 Pravidla Cílem hráče je určit druhy zvířat žijící na určitém kontinentě. Úvodní stránka hry symbolizuje plán virtuální ZOO, ve které jsou zvířata žijící pouze na jednom kontinentu. Kliknutím na obrázek výběhu (domečku) si můžete prohlédnout, jaké zvíře ve výběhu žije a vaším úkolem je jej určit (do rodu). Správnou odpověď si můžete zkontrolovat kliknutím na tlačítko „Odpověď“. Po návratu na plán ZOO napíšete na štítek na výběhu (textový box), jaké zvíře žije v tomto výběhu. Do ZOO se zatoulalo jedno zvíře z jiného kontinentu. Vaším úkolem je ho najít a nahradit ho (vepsáním do textového pole) jiným druhem, který patří na stejný kontinent jako ostatní zvířata. Tlačítka s textem odkazují do míst popsaných textem. Tlačítka odkazují zpět.

14 Zdroje obrázků plán ZOO: SENN, Sandro. Wikimedia commons [online]. 2009 [cit. 2010-12-27]. File:Karte_Zoo_Zürich.svg. Dostupné pod licencí Creative Commons z WWW:.http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Karte_Zoo_Zürich.svg 1. SZCZEPANEK, Marek. Wikimedia commons [online]. 2005 [cit. 2011-03-28]. File:Erinaceus_europaeus_(Marek_Szczepanek).jpg. Dostupné pod licencí Creative commons z WWW:. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vipera_berus_(Marek_Szczepanek).jpg 2. NICINSKI, Karol. Wikimedia commons [online]. 2008 [cit. 2011-03-28]. File:Lacerta_agilis_2443.jpg. Dostupné pod licencí Creative Commons z WWW:.http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lacerta_agilis_2443.jpg 3. LANDGRAF, Bernard. Wikimedia commons [online]. 2005 [cit. 2011-03-28]. File:Lynx_lynx_poing.jpg. Dostupné pod licencí Creative Commons z WWW:.http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lynx_lynx_poing.jpg 4. D. Gisela. Wikimedia commons [online]. 2007 [cit. 2011-03-28]. File:Nabeulensis_sarda1.JPG. Dostupné pod licencí Creative Commons z WWW:.http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nabeulensis_sarda1.JPG 5. JACKARANGA. Wikimedia commons [online]. 2007 [cit. 2011-03-28]. File:Bigbullmoose.jpg. Dostupné pod licencí public domain z WWW:.http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bigbullmoose.jpg 6. SZCZEPANEK, Marek. Wikimedia commons [online]. 2005 [cit. 2011-03-28]. File:Erinaceus_europaeus_(Marek_Szczepanek).jpg. Dostupné pod licencí Creative commons z WWW:. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vipera_berus_(Marek_Szczepanek).jpg 7. EYE, Ray. Wikimedia commons [online]. 2007 [cit. 2011-03-28]. Soubor:Eichhörnchen_Düsseldorf_Hofgarten_edit.jpg. Dostupné pod licencí Creative Commons z WWW:.http://commons.wikimedia.org/wiki/Soubor:Eichhörnchen_Düsseldorf_Hofgarten_edit.jpg 8. LANDGRAF, Bernard. Wikimedia commons [online]. 2005 [cit. 2011-03-28]. File:Canis_lupus.jpg. Dostupné pod licencí Creative Commons z WWW:.http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Canis_lupus.jpg 9. MANSKE, Magnus. Wikimedia commons [online]. 2007 [cit. 2010-12-27]. File:Kret_workowaty.jpg. Dostupné pod licencí Creative Commons z WWW:.http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kret_workowaty.jpg 10. LINNENBACH, Michael. Wikimedia commons [online]. 2006 [cit. 2011-03-28]. File:Feuersalamander_portrait.jpg. Dostupné pod licencí Creative Commons z WWW:.http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Feuersalamander_portrait.jpg Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Pavel Žižka. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.


Stáhnout ppt "ZOO Evropa 1. Pravidla Zdroje obrázků Hra Autor y materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, j sou Mgr. Jana Míková a Mgr. Pavel Žižka. Dostupné."

Podobné prezentace


Reklamy Google