Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

1) Pracovní list 2) Pozorování pelooček (buchanek) + 1nákres 3) Pozorování vody z potůčku + nákres ploštěnky a 2 dalších 4) Pozorování svlečky pavouka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "1) Pracovní list 2) Pozorování pelooček (buchanek) + 1nákres 3) Pozorování vody z potůčku + nákres ploštěnky a 2 dalších 4) Pozorování svlečky pavouka."— Transkript prezentace:

1 1) Pracovní list 2) Pozorování pelooček (buchanek) + 1nákres 3) Pozorování vody z potůčku + nákres ploštěnky a 2 dalších 4) Pozorování svlečky pavouka

2

3  Prohlédněte všechny organismy, které najdete  3 z nich zakreslete

4

5

6

7 Larva potápníka

8

9

10

11

12  Pozorujte zmraženou perloočku a zakreslete

13 Daphnia pulex – hrotnatka obecná

14

15 Samičky jsou větší než samečci a po spáření svého partnera většinou sežerou. Oplodněná samička naklade vajíčka. Někteří pavouci je nosí přichycená na těle, zapředená v kokonu, jiní je kladou do hnízd. Z vajíček se vylíhnou nepohyblivé larvy, které vyživuje vaječný žloutek. Tyto larvy žijí uvnitř kokonu. V okamžiku, kdy larva dospěje do stádia nymfy, jí matka pomůže dostat se ven z kokonu. Po strávení zbytků vaječného žloutku se nymfa svléká a stává se z ní dospělý jedinec. Pavouci se za svůj život svlékají mnohokrát a v tomto okamžiku jsou mimořádně zranitelní pro jiné predátory.

16

17

18

19

20

21

22

23


Stáhnout ppt "1) Pracovní list 2) Pozorování pelooček (buchanek) + 1nákres 3) Pozorování vody z potůčku + nákres ploštěnky a 2 dalších 4) Pozorování svlečky pavouka."

Podobné prezentace


Reklamy Google