Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Proč se učím chemii, časově tematický plán učiva Bc. Karolína Růtová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Proč se učím chemii, časově tematický plán učiva Bc. Karolína Růtová."— Transkript prezentace:

1 Proč se učím chemii, časově tematický plán učiva Bc. Karolína Růtová

2 Chemie 8. ročník časová dotace – 2 hodiny týdně sešit – A5 linkovaný, 40 listů (obalený, nadepsaný) klasifikace: ústní zkoušení (cca 2 známky za pololetí), písemné prověřování znalostí (předem hlášené), referáty, projekty studijní materiály: učebnice, pracovní listy, prezentace na webových stránkách školy

3 Co je to chemie? Jak rozumíte pojmu chemie? Co Vás při takovém výrazu napadne? Je chemie pro člověka důležitá? Může chemie znamenat i jisté ohrožení pro člověka?

4 Alchymie středověká spekulativní metoda, jež je spojená s prováděním experimentů a výrobou magických látek, předchůdkyně chemie snaha o výrobu zlata, elixíru mládí, aj.

5 Chemie přírodní věda zkoumá látky a jejich změny vznik v průběhu 17. – 18. století nejčastěji využíváno pozorování nebo pokus Jaké vlastnosti obecně mohou látky mít?

6 K zamyšlení Jaká tři skupenství látek znáš z fyziky? Uveď ke každému alespoň tři příklady. Zapřemýšlej, s jakými výrobky chemického průmyslu se denně setkáváš ve škole, doma nebo na zahradě. Znáš některé látky rozpustné ve vodě?

7 Zdroje ŠKODA, Jiří a Pavel DOULÍK. Chemie 8: pro základní školy a víceletá gymnázia : učebnice. 1. vyd. Plzeň: Fraus, 2006, 136 s. ISBN 80-723-8442-2. www.google.com (obrázky) www.google.com


Stáhnout ppt "Proč se učím chemii, časově tematický plán učiva Bc. Karolína Růtová."

Podobné prezentace


Reklamy Google