Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PROJEKTY A AKTIVITY MAS 2008. ZPRAVODAJ Připravujeme pravidelné vydávání Zpravodaje Zpravodaj bude informačním materiálem o činnosti organizace, o inspirativních.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PROJEKTY A AKTIVITY MAS 2008. ZPRAVODAJ Připravujeme pravidelné vydávání Zpravodaje Zpravodaj bude informačním materiálem o činnosti organizace, o inspirativních."— Transkript prezentace:

1 PROJEKTY A AKTIVITY MAS 2008

2 ZPRAVODAJ Připravujeme pravidelné vydávání Zpravodaje Zpravodaj bude informačním materiálem o činnosti organizace, o inspirativních přípravovaných a realizovaných zajímavých projektech nejen z regionu působnosti organizace, o připravovaných výzvách a dotačních a grantových možnostech financování projektů a o obecném dění v mikroregionech. Zpravodaj bude distribuován na celé území působnosti naší organizace, všem našim členům a partnerům a bude vyvěšen zejména na domovských webových stránkách www.zivepomezi.cz. Smyslem projektu je přinášení aktuálních informací o projektech od A do Z všem subjektům. Nehodláme nahrazovat běžné regionální deníky, kde podsatné informace chybí. Vydávání zpravodaje má pomoci orientovat se v množství informací, které jsou často zkreslené. Ve zpravodaji hodláme propagovat významné a začínající podnikatelské subjekty a organizace. 1. číslo vyjde v červnu 2008

3 SLUŽBY Poradenství formulace projektového záměru konzultace projektů nezbytné kroky pro další přípravu vašeho projektu (obsah projektu, právní úkony, finacování přípravy, aj.) zjištění možnosti financování projektů, monitoring dotačních příležitostí Příprava projektů kompletní servis s přípravou projektů – spolupráce nebo komplexní zajištění dokumentace pro projekty (stavební dokumentace, studie proveditelnosti,,marketingové strategie, aj.) Projektový management zpracování žádostí o dotace a granty (fondy EU, národních dotace, granty) řízení a koordinace projektů řádné ukončení projektů rozvoj a přípava navazujících projektů

4 EKOPORADNA Bezplatné poradenství v oblasti domácí ekologie, zvyšování kvality životního prostředí Od 1.4. poradenství v oblasti projektů financovatelných z OP ŽP.

5 PÁTEŘNÍ CYKLOSTEZKA KRUMLOVSKO-JEVIŠOVICKO Pokračování v projektové přípravě investiční části – v roce 2008 financování prostřednictvím mikroregionů Infrastruktura, mobiliář – spolupráce s obcemi vlastníky Analýza atraktivity a služeb v zájmovém území, podpora zvyšování atraktivity stezky (památky, životní prostředí, vybavenost), seminář, poradenství, propagace Týká se zejména obcí a katastrů dotčených a logicky se stezkou souvisejících: Jezeřany-Maršovice, Vedrovice, M.Krumlov, Rybníky, Vémyslice, Džbánice, Trstěnice, Višňové, Mikulovice, Rudlice, Vevčice, Jevišovice, Boskovštějn, Jiřice, Prokopov, Grešlové Mýto, Ctidružice, Blížkovice

6 STEZKY NA POMEZÍ Podpora rozvoje turistických sítí a stezek (vedení, značení, tvorba tématických naučných stezek Podpora rozvoje stezek a tras – ve smyslu vybavenosti (mobiliář, odpočinková místa, značení) Zejména je nutné zahájit přípravu rozvoje vinařských stezek, obnovu cedulí, doplnění mobilář turistických stezek Nositelem a žadatelem je MAS. Týká se celého území a zejména obcí a subjektů s aktivním přístupem k projektu.

7 KRUMLOVSKO – JEVIŠOVICKO servisní a informační síť, propagace Předmětem projektu je vybudování, vybavení a provoz komunikačně propojených turistických informačních center v severozápadní části okresu Znojmo a společná propagace území spojená s profesionálním řízením sítě informačních center. Propagace je zaměřena jak na tvorbu turistického portálu, tištěné propagační materiály, tak na účast na místních a zahraničních veletrzích cestovního ruchu. Vybudování infocenter podpoří modernizaci a nové funkční využití stávajících objektů občanské vybavenosti v obcích. Předpokladem je podpora projektu z oblasti podpory 2.2. ROP Jihovýchod.

8 KULTURNÍ DĚDICTVÍ SEVEROZÁPADNÍHO ZNOJEMSKA uchování, oživení a rozvoj Projekt je zaměřený o uchování, obnovu a rozvoj tradic. 1/ památky a drobné stavby – evidence a koncepční rozvoj Předmětem je na základě sdružení několika zájmových obcí (max. 5) zpracovat mapový soupis a evidenci historicky cenných objektů, lokalit, a připravit jednotný sýýstém evidence těchto prvků, které budou podkladem pro rehabilitaci těchto prvků a přípravy dalších individuálních projektů. 2/ podpora stavební obnovy historicky významných staveb 3/ živé expozice - výstavba, rekonstrukce expozic podporující uchování, rozvoj místních a regionálních tradic. Vhodná je spolupráce s obcemi.


Stáhnout ppt "PROJEKTY A AKTIVITY MAS 2008. ZPRAVODAJ Připravujeme pravidelné vydávání Zpravodaje Zpravodaj bude informačním materiálem o činnosti organizace, o inspirativních."

Podobné prezentace


Reklamy Google