Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Petr Čech Petr Čech. Základní údaje Základní údaje  Datum narození: 20. května 1982  Místo narození: Plzeň Česká republika  Výška: 196 cm  Váha: 90.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Petr Čech Petr Čech. Základní údaje Základní údaje  Datum narození: 20. května 1982  Místo narození: Plzeň Česká republika  Výška: 196 cm  Váha: 90."— Transkript prezentace:

1 Petr Čech Petr Čech

2 Základní údaje Základní údaje  Datum narození: 20. května 1982  Místo narození: Plzeň Česká republika  Výška: 196 cm  Váha: 90 kg  Pozice: brankář  Klub: FC Chelsea  Znamení: Býk Fotbalista

3 Fotečky Fotečky

4 Stručný životopis Od dob legendárního Pláničky se v brance české reprezentace objevilo mnoho brankářů, o žádném z nich však nebylo možno říci, že by byl nejlepším gólmanem světa. Petr Čech k tomu má v pouhých dvaadvaceti letech řádně nakročeno. Brankářský talent se narodil 20. května 1982 v Plzni a dorostl do 197 centimetrů, což je výška pro gólmana přímo ideální. S fotbalem začal v místní Viktorce v sedmi letech, v šestnácti se už postavil do brány v ligovém zápase. Ligu hrál za Plzeň jedinou sezonu, pak ho pro sebe získali chmelaři z Blšan. Tam vydržel až do roku 2001, kdy se stěhoval do pražské Sparty, která si od nákupu brankáře, který byl oporou reprezentační osmnáctky na mistrovstvích Evropy v letech 1998 (na tomto šampionátu dokonce dostal cenu pro nejlepšího gólmana) a 2000, mnoho slibovala. A její vedení se rozhodně nemýlilo. Čech již od příchodu v brance zářil a odchytal v rudém dresu celkem 12 zápasů v Lize mistrů, a byl jednou z příčin postupu Sparty do osmifinále této prestižní soutěže. Pomalu, ale jistě bylo zřejmé, že Petrovi začíná být česká liga příliš malá a že Spartě nezbude než ho prodat. V únoru 2002 ho kouč Brückner, pod kterým dlouho hrál v juniorské reprezentaci, povolal k zápasu reprezentačního A-týmu na Kypru. Když pak zazářil na mistrovství Evropy do 21 let v létě téhož roku, kde ve finále bravurním způsobem vychytal francouzské ostrostřelce v penaltovém rozstřeli, bylo jasné, že Čech další sezonu ve Spartě chytat nebude nákupusoutěženákupusoutěže

5 Pokračování  Kolem brankářského talentu kroužily kluby jako Arsenal Londýn či FC Barcelona, Čech dal ale přednost francouzskému týmu Stade Rennes, který se většinou krčí v druhé půli tabulky. Důvodem bylo, že si chtěl hned od příchodu zajistit pozici brankářské jedničky v týmu, což mu velkokluby vzhledem k jeho mládí zajistit nemohly. Petr podával v Rennes vynikající výkony a sklízel za ně oslavné ódy od francouzských médií, přesto však týmu, který hrál bídně, pomoci příliš nemohl. Rennes stále zůstávaly ve spodní polovině tabulky. V reprezentaci ale získával jeden úspěch za druhým. Pod koučem Brücknerem se čeští fotbalisté rozjeli ke šňůře 20 zápasů bez porážky, dařit se přestalo až těsně před mistrovstvím Evropy v roce 2004. Čech na něj přijel ověnčen cenou pro nejlepšího gólmana francouzské ligy a formu si rozhodně doma nazapomněl. Byl jednou z klíčových postav cesty české reprezentace do semifinále, kde ji zastavili Řekové. I přesto, že Češi skončili nakonec pouze bronzoví, se dostal do All Stars Teamu. Po mistrovství se zařadil do kádru londýnské Chelsea. Transfer byl domluvený již delší dobu dopředu a ruský miliardář Abramovič musel vytáhnout sedm milionů liber. Ty se mu ale vyplácejí. Čech odsunul dosavadní jedničku, Carla Cudiciniho, na lavičku a sám vládne obraně Chelsea. V prvních devíti zápasech Premier League dostal pouze dvě branky, v Lize mistrů v prvních třech zápasech kapituloval pouze jednou. Petr je ženatý, s manželkou Martinou se starají o labradora Maxe. postav

6 Kariera: Kariera:  FC Viktoria Plzeň (1989- 1999)  FK Chmel Blšany (1999- 2001)  AC Sparta Praha (2001- 2002)  Stade Rennes FC (2002- 2004)  Chelsea FC (2004-?)

7 Úspěchy Úspěchy  Mistr Evropy do 21 let (2002)  3. místo na Mistrovství Evropy (2004)  Člen All Star týmu na ME 2004  Nejlepší brankář francouzské ligy podle France Football (2004)  Nejlepší český gólman (1999, 2001, 2002, 2003)

8 Konec


Stáhnout ppt "Petr Čech Petr Čech. Základní údaje Základní údaje  Datum narození: 20. května 1982  Místo narození: Plzeň Česká republika  Výška: 196 cm  Váha: 90."

Podobné prezentace


Reklamy Google