Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

97.1 Omluvenka Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Autor: Mgr.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "97.1 Omluvenka Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Autor: Mgr."— Transkript prezentace:

1 97.1 Omluvenka Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Autor: Mgr. Andrea Fibichová Jé! Zapomněla jsem! Jdu k zubnímu lékaři. Jsem nemocná. Zúčastním se soutěže.

2 97.2 Co už víš? Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Omluvenka: omlouvá něčí nepřítomnost, neúčast omlouvá z důvodu Dobrý den, paní učitelko. Prosím omluvte dnes Mílu z tělesné výchovy, je po nemoci. Děkuji, Koutná. omlouvá z něčeho (z nějaké akce, činnosti) omlouvá z něčeho (z nějaké akce, činnosti) Mílu je po nemoci z tělesné výchovy

3 97.3 Jaké si řekneme nové termíny a názvy? Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Možnosti omlouvání: Forma omluvenky: Forma omluvenky: stručná ústní výstižná slušná (-: písemné: SMS, E-mail, žákovská knížka, formulář na omluvy omluva

4 97.4 Co si řekneme nového? Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Části omluvenky pozdrav + oslovení pozdrav + oslovení důvod - (proč omlouvá - nemoc) rozloučení + podpis + (datum napsání omluvenky) rozloučení + podpis + (datum napsání omluvenky) z čeho je omlouván/na (tělesná výchova, výlet, vyučování) na jak dlouho, na kdy (od 1. 2. do 3. 2. 2013) 1. 2. 3. 4. 5. koho omlouvá (jméno) koho omlouvá (jméno) 6.

5 97.5 Procvičení a příklady Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Srovnej jednotlivé části omluvenky do správného pořadí! Vymýšlejte omluvenky (omluvy) k obrázkům. Dobrý den, paní učitelko. Chtěla bych omluvit syna Jakuba Nováka z pátečního vyučování ( 23. 2. 2013), jede na soustředění s tenisovým oddílem. Děkuji, s pozdravem Jana Nováková, v Děčíně 20. 2. 2013.

6 97.6 Něco navíc pro šikovné Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Přečtěte si tyto omluvenky. Povídejte si o nich. Najděte chyby. Zde je můžeš opravit: _________________________________ _________________________________ Pepík se včera večer koukal déle na televizi, ráno si trochu přispal. Nová. (omluva pozdního příchodu) Jak se omluvíte, když: Paní učitelko, v pondělí jde Jana k zubaři, Hrubá. zapomenete – učebnici, sešit, domácí úkol…. nedodržíte slib – rodičům, kamarádovi….. rozbijete, zničíte někomu nějakou věc…. Co uděláte, když se Vám někdo omluví? Dokážeš omluvit spolužáka z kroužku? Vybírejte také z těchto výrazů: nezlobte se, já nerad, omluv mě, promiň, moc se omlouvám, mrzí mě to, odpusťte mi…..

7 97.7 CLIL Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura excuse - omluvenka write an excuse - psát omluvenku I forgot it. - Zapomněla jsem to. I´m ill. - Jsem nemocná. I´m going to the dentist. - Jdu k zubnímu lékaři. apology- omluva

8 97.8 Test znalostí Správné odpovědi: 1.c 2.b 3.a 4.a Test na známku Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura

9 97.9 Použité zdroje, citace Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura 1.Obrázky z databáze Klipart 2.Český jazyk v sešitech – Sloh, PhDr. Zimová Ludmila, CSc., Fortuna 1992, str. 16 – 18) 1.Obrázky z databáze Klipart 2.Český jazyk v sešitech – Sloh, PhDr. Zimová Ludmila, CSc., Fortuna 1992, str. 16 – 18)

10 Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura 97.10 Anotace AutorMgr. Andrea Fibichová Období01 – 06/2013 Ročník2. - 5. ročník Klíčová slovaOmluvenka, omluva, způsoby omlouvání. AnotacePrezentace popisující části omluvenky, možnosti omlouvání, jak napsat omluvenku.


Stáhnout ppt "97.1 Omluvenka Elektronická učebnice - I. stupeň Základní škola Děčín VI, Na Stráni 879/2 – příspěvková organizace Český jazyk a literatura Autor: Mgr."

Podobné prezentace


Reklamy Google