Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prevence dětských úrazů Kdy nás může potkat úraz ? Vypracovala: Jiřina Rauscherová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Prevence dětských úrazů Kdy nás může potkat úraz ? Vypracovala: Jiřina Rauscherová."— Transkript prezentace:

1 Prevence dětských úrazů Kdy nás může potkat úraz ? Vypracovala: Jiřina Rauscherová

2 1) Pády - kdy a kde mohou děti upadnout? Na procházce Na procházce Ze stromu, ze schodů Ze stromu, ze schodů Ve třídě na ostrou hranu stolu Ve třídě na ostrou hranu stolu Na mokré podlaze nebo dlažbě Na mokré podlaze nebo dlažbě Přišlápnutím rozvázané tkaničky Přišlápnutím rozvázané tkaničky Vykloněním z okna Vykloněním z okna Při jízdě na kole Při jízdě na kole

3 2) Popáleniny – kdy a kde se mohu spálit? Při hře se zápalkami Při hře se zápalkami Při prozkoumávání elektrických zásuvek Při prozkoumávání elektrických zásuvek Při nepozornosti u zapnuté žehličky Při nepozornosti u zapnuté žehličky Při rozdělávání ohýnku Při rozdělávání ohýnku Při dotyku na rozehřátá kamna (chalupa, chata) Při dotyku na rozehřátá kamna (chalupa, chata)

4 3) Opaření – kdy a kde se mohu opařit? U zapnutého sporáku U zapnutého sporáku Horký hrnec s vařící vodou Horký hrnec s vařící vodou Varná konvice Varná konvice Přímo na stole – káva nebo horký čaj Přímo na stole – káva nebo horký čaj POZOR!!! Opařenina moc bolí a dlouho se hojí !!!

5 4) Tonutí – kdy a kde se můžu začít topit? Při skákání do neznámé vody Při koupání bez dozoru dospělých Při jízdě na parníku nebo na lodi Při prozkoumávání nezakrytých sudů a studní Při bruslení na tenkém ledě POD VODOU ČLOVĚK nemůže DÝCHAT !!!

6 5) Otrava – jak se můžu otrávit? Při sběru hub a lesních plodů Při sběru hub a lesních plodů Když jím neumytou zeleninu a ovoce Když jím neumytou zeleninu a ovoce Když polknu neznámý lék Když polknu neznámý lék NEŽ půjdu JÍST, umyji si ruce mýdlem a teplou vodou!!!

7 6) Jízda na kole – kdy se mohu zranit? Při střetu s autem nebo jiným dopravním prostředkem Při střetu s autem nebo jiným dopravním prostředkem Když jedu na kole bez správného sportovního a bezpečnostního vybavení – bez helmy, špatné boty, nedostatečné vybavení kola Když jedu na kole bez správného sportovního a bezpečnostního vybavení – bez helmy, špatné boty, nedostatečné vybavení kola Při nedodržování dopravních předpisů Při nedodržování dopravních předpisů

8 7) Hraní nebezpečných her – kdy se mohu zranit? Při hraní si s ostrými předměty (šermování s pastelkami) Při hraní si s ostrými předměty (šermování s pastelkami) Při hře na schovávanou v neznámém prostředí Při hře na schovávanou v neznámém prostředí Při házení s ostrými předměty Při házení s ostrými předměty Při praní se Při praní se Při střílení z kuličkové pistole nebo praku Při střílení z kuličkové pistole nebo praku

9 8) V silničním provozu – kdy mě může ohrozit jedoucí vozidlo? Při přebíhání silnice bez rozmyslu Při přecházení na červenou Když přecházím silnici mimo přechod pro chodce

10 9) Kontakt s cizími psy POZOR NA !!! : Volně pobíhající psy bez pána, vodítka a náhubku Volně pobíhající psy bez pána, vodítka a náhubku Hlazení psů Hlazení psů Nepřivázané psy za plotem Nepřivázané psy za plotem Na psy v dopravních prostředcích Na psy v dopravních prostředcích Psy nikdy nedráždíme !!!

11 Děkuji vám za pozornost !!! A dávejte na sebe pozor !!!


Stáhnout ppt "Prevence dětských úrazů Kdy nás může potkat úraz ? Vypracovala: Jiřina Rauscherová."

Podobné prezentace


Reklamy Google