Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pozorování rostlinných buněk a jejich struktur Základní škola a Mateřská škola, Otnice, okres Vyškov Mgr. Jan Novák.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pozorování rostlinných buněk a jejich struktur Základní škola a Mateřská škola, Otnice, okres Vyškov Mgr. Jan Novák."— Transkript prezentace:

1 Pozorování rostlinných buněk a jejich struktur Základní škola a Mateřská škola, Otnice, okres Vyškov Mgr. Jan Novák

2 Úkol: Pozorování buněk pokožky cibule

3 Materiál a pomůcky : cibule (Allium cepa), potřeby k mikroskopování Pracovní postup: Ostrou žiletkou nebo skalpelem proveďte dva vodorovné řezy ve vzdálenosti asi 5 mm a kolmo na ně dva svislé řezy ve stejné vzdálenosti. Vzniklý čtvereček suknice cibule přeneste do kapky vody na podložním sklíčku. Opatrně přikryjte krycím sklíčkem a vložte pod mikroskop.

4 Pozorování: Pozorujte nejprve pod nejmenším zvětšením a potom při větším zvětšení. Pozorujte buněčnou stěnu, velké vakuoly, jádro a cytoplazmu. Svá pozorování zakreslete a obrázek popište.

5 Otázky: 1.Co je to ekosystém? 2. Co je principem fotosyntézy? 3. Co ovlivňuje intenzitu fotosyntézy? 4. Jak se nazývá nauka o buňkách a jejich stavbě? 5. Napište hlavní myšlenky Darwina.

6 CITACE JELÍNEK, Jan; ZICHÁČEK, Vladimír. Biologie pro gymnázia. [s.l.] : Nakladatelství Olomouc, 1998. 551 s. ISBN 80-7182-070-9.


Stáhnout ppt "Pozorování rostlinných buněk a jejich struktur Základní škola a Mateřská škola, Otnice, okres Vyškov Mgr. Jan Novák."

Podobné prezentace


Reklamy Google