Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Obchodní akademie a Střední odborná škola, gen. F. Fajtla, Louny, p.o. Osvoboditelů 380, Louny Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0052Číslo sady 11Číslo.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Obchodní akademie a Střední odborná škola, gen. F. Fajtla, Louny, p.o. Osvoboditelů 380, Louny Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0052Číslo sady 11Číslo."— Transkript prezentace:

1 Obchodní akademie a Střední odborná škola, gen. F. Fajtla, Louny, p.o. Osvoboditelů 380, Louny Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0052Číslo sady 11Číslo DUM20 PředmětPřestavby budov Tematický okruhDodatečné izolace Název materiáluSvislá hydroizolace AutorBílek Petr Datum tvorby 3.11.2013Ročník 3. Anotace Prezentace seznamuje žáky 3. ročníku oboru Zednické práce a Zedník s prováděním dodatečné svislé izolace. Metodický pokyn Učitel látku promítá na tabuli a provádí výklad. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Bílek. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Dodatečná svislá izolace Na vloženou vodorovnou hydroizolaci provedenou v podzemní části budovy musí být spolehlivě napojena izolace svislá. Napojení svislé izolace na vodorovnou je možné provést jako zpětný spoj nebo jako spoj obrácený. Svislá izolace musí být chráněna proti proražení při zasypávání výkopu a dokonale sevřená mezi ochrannou vrstvou izolace a izolovanou konstrukcí. Jako ochrana izolace se používá:  cihelná přizdívka 100 – 150 mm široká  desky z extrudovaného polystyrénu (slouží zároveň i jako tepelná izolace podzemního zdiva)  PE nopová fólie doplněná nenasákavou geotextilií Dno výkopu je spádováno a doplněno drenáží.

3 Zpětný spojVratný spoj Napojení svislé a vodorovné izolace Napojení svislé izolace na vodorovnou je možné provést jako zpětný spoj nebo jako spoj obrácený. Obr.č. 1: Zpětný spoj (archiv autora).Obr.č. 2: Vratný spoj (archiv autora).

4 Dodatečná svislá izolace s drenáží na dně výkopu Obr.č. 3: Vnější svislá izolace (archiv autora).

5 Varianty ukončení svislé izolace soklu Obr.č. 4: Varianty ukončení svislé izolace (archiv autora).

6 Plošná injektáž U podzemních stěn je možné injektovat celoplošně zdivo nebo injektáží vytvořit nepropustnou vrstvu za zdiven. Obr.č. 5: Plošná injektáž stěny (archiv autora).

7 Obr.č. 6: Schéma těsnící injektáží clony zeminy - archiv autora. Plošná injektáž

8 Otázky a úkoly: Nakreslete a popište správné napojení svislé a vodorovné izolace.


Stáhnout ppt "Obchodní akademie a Střední odborná škola, gen. F. Fajtla, Louny, p.o. Osvoboditelů 380, Louny Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0052Číslo sady 11Číslo."

Podobné prezentace


Reklamy Google