Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Союзы když, i když, až Когда что употреблять?. Když ВРЕМЕННОЙ союз (когда). Обозначает: Одновременное действие Když jsem šel z práce, potkal jsem svého.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Союзы když, i když, až Когда что употреблять?. Když ВРЕМЕННОЙ союз (когда). Обозначает: Одновременное действие Když jsem šel z práce, potkal jsem svého."— Transkript prezentace:

1 Союзы když, i když, až Когда что употреблять?

2 Když ВРЕМЕННОЙ союз (когда). Обозначает: Одновременное действие Když jsem šel z práce, potkal jsem svého přítele. Предшествующее действие Když přišla domů, pověděla matce, co se jí v lese přihodilo. При употреблении с будущим временем – УСЛОВНОЕ значение (если): Když tam nechceš jít sám, půjdu s tebou. В разговорном языке – ПРИЧИННОЕ значение (т.к.): Když je to tak daleko, nemohu tam často chodit.

3 i když УСТУПИТЕЛЬНОЕ значение (хотя, хотя и, даже если). Синонимы: Ačkoli Přestože Třebaže Přijdu, i když bude pršet. Musíš to udělat, i když se ti nechce.

4 až ВРЕМЕННОЙ союз (когда, как только). Употребляется с будущим временем: Až půjdeš do obchodního domu, kup mi papír. Půjdu domů, až budu hotov s prací. Čekal, až zapadne slunce. В значении союза «так, что»: Hřmělo, až se okna třásla. Усилительная частица: Od jara až do zimy Vystoupili až na samý vrchol

5 Успехов! Валентинова Дарья http://onlineczech.ru


Stáhnout ppt "Союзы když, i když, až Когда что употреблять?. Když ВРЕМЕННОЙ союз (когда). Обозначает: Одновременное действие Když jsem šel z práce, potkal jsem svého."

Podobné prezentace


Reklamy Google