Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Dobrý den, vítáme vás u nás v knihovně. Jak si ti pozornější z vás možná všimli, nejsme tu sami, je tu totiž ještě někdo další. Na obrázku zatím vidíte.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Dobrý den, vítáme vás u nás v knihovně. Jak si ti pozornější z vás možná všimli, nejsme tu sami, je tu totiž ještě někdo další. Na obrázku zatím vidíte."— Transkript prezentace:

1 Dobrý den, vítáme vás u nás v knihovně. Jak si ti pozornější z vás možná všimli, nejsme tu sami, je tu totiž ještě někdo další. Na obrázku zatím vidíte pouze její stín, ale za chvíli ji uvidíte celou a dozvíte se o ní spoustu zajímavostí. Je to literární postava z úžasné knížky od pana Colfera, ale také zároveň černé já všech knihovnic. Co to je černé já?

2 Pistolnice Murphyová je knihovní nindža velikosti almary. Ta si poradí se všemi padouchy. Nabíjí zásadně shnilými bramborami a razítka má zavěšená proklatě nízko. Odmlouvání nestrpí. Zkuste zlobit, usmrkanci!!!

3 Je to tam nebezpečný! Nenuťte nás chodit do knihovny!

4 Čím se liší knihovna pistolnice Murphyové od naší knihovny? Máme toho víc: Internet CD Časopisy Knihy Tady je dětské oddělení! Je to jasné!

5 Když už kluci museli být v knihovně, tak si to chtěli pořádně užít, a rozhodli se tedy k velmi odvážnému kroku. Proč mě to tak hnulo žlučí? Překvapili jste mě, milánkové, jasně že to mám podle ABECEDY.

6 Aby jste nepřišli zkrátka, holoubci, pomůžete klukům knihy seřadit. Kam jste zařadili knihu s číslem?

7 Co je „beletrie“ a co je „naučná literatura“? Beletrie –(krásná literatura) – má nás pobavit (např. příběh, pohádky, povídky, romány, detektivky) Naučná literatura – učíme se z ní, poznáváme nové informace, například slovníky, encyklopedie…

8 MDT - Mezinárodní desetinné třídění je celosvětově uznávaným způsobem třídění dokumentů a informací. Dělí je tematicky podle jednotlivých oborů poznání a jak profesionálním pracovníkům, tak i laikům, usnadňuje orientaci ve fondech knihoven celého světa.

9 Základní třídění do hlavních kategorií: 0 Všeobecnosti, informatika 1 Filozofie, psychologie, morálka 2 Náboženství 3 Společenské vědy, sociologie, statistika, demografie, politika, ekonomické vědy, právo, správa, sociální péče, vzdělávání, národopis 4 Neobsazena 5 Přírodní vědy 6 Lékařství, užité vědy, technika, zemědělství, průmysl, doprava 7 Umění, zábava, sport 8 Jazykověda, literatura, písemnictví 9 Archeologie, geografie, historie, životopisy

10 Takže teď už víte, co si tu můžete půjčit, kde co najdete a jak jsou knihy seřazeny. Ale abyste tohle všechno mohli využívat, potřebujete mít… Co potřebujete?! Máte štěstí, že můžete s jednou průkazkou do všech oddělní. To já bych byla přísnější.

11 Dětské oddělení

12 Hudební oddělení Takový rachot a hudba. Hrůza!!!

13 Studovna

14 Proč se ve studovně nepůjčují knihy domů?

15

16 Faksimile (= přesná kopie) VYŠEHRADSKÉHO KODEXU Vyšehradský kodex vznikl patrně v r a je dodnes jedinou dochovanou památkou na významnou událost dějin českých zemí - korunovaci knížete Vratislava na prvního českého krále. Hodnota originálu je nevyčíslitelná, ale i výroba faksimile byla finančně náročná. Rozměry 415 × 340 mm,

17 Ottův slovník naučný - je největší česká encyklopedie všech dob. Vycházela s přestávkou od r a obsahuje 40 svazků. Vydávání bylo ukončeno během 2. světové války u písmene U. Encyklopedie Britanica - největší tištěná encyklopedie na světě, tvoří 48 svazků a další stále přibývají. Stála Kč

18 Oddělení naučné literatury

19 Oddělení beletrie

20 Čítárna

21 Internet

22 KNIHOVNA Jaká je? Co dělá? Přezdívka Věta

23 Těším se na vás!!!!!! Nashledanou v knihovně!!!! Jitka Stejskalová a Markéta Koubcová Městská knihovna Písek


Stáhnout ppt "Dobrý den, vítáme vás u nás v knihovně. Jak si ti pozornější z vás možná všimli, nejsme tu sami, je tu totiž ještě někdo další. Na obrázku zatím vidíte."

Podobné prezentace


Reklamy Google