Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola a Mateřská škola, Pavlice, okres Znojmo OP VK 1.4 75021293 Tematický celek: Prvouka, přírodověda Název a číslo učebního materiálu VY_32_INOVACE_06_.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola a Mateřská škola, Pavlice, okres Znojmo OP VK 1.4 75021293 Tematický celek: Prvouka, přírodověda Název a číslo učebního materiálu VY_32_INOVACE_06_."— Transkript prezentace:

1 Základní škola a Mateřská škola, Pavlice, okres Znojmo OP VK Tematický celek: Prvouka, přírodověda Název a číslo učebního materiálu VY_32_INOVACE_06_ 18 Pískovec Mgr. Iveta Hosová Anotace: učební materiál slouží k seznámení s horninami usazenými Metodika: prezentace slouží k předvedení na interaktivní tabuli

2 PÍSKOVEC Vznikl usazením a stmelením zrníček písku na dně dávných moří.

3 PÍSKOVCOVÝ ÚTVAR

4 CHKO LABSKÉ PÍSKOVCE

5 CHKO ČESKÝ RÁJ – PRACHOVSKÉ SKÁLY

6 Pískovec Má hnědou, načervenalou nebo šedožlutou barvu. Zvětrává (rozpadá) se mnohem dříve než čedič a žula. Je měkčí než žula a čedič. Snadno se opracovává. Používá se jako stavební kámen, sochařům slouží pro vytváření soch. V pískovci můžeme najít otisky dávných rostlin nebo živočichů.

7 OTISKY- FOSÍLIE (PREHISTORICKÁ RYBA)

8 SOCHA SV. FILIPA (použitý materiál- pískovec)

9 Zdroje Miloš Miličevič: Soubor:Pískovcový útvar.JPG, [online] : 45[at ]. Dostupný z www. Original uploader was Zp at cs.wikipedia: Soubor:Skalní město u Holého vrchu2.JPG,Zpcs.wikipedia [online] : 45[at ]. Dostupný z www Magnus Mertens: Soubor:Prachauer felsen 03.jpg, [online] : 45[at ]. Dostupný z www. Kristen Poulsen: Soubor:Fossil fish Fur Museum.jpg, [online] : 45[at ]. Dostupný z Zp> Soubor:Svatý Filip Benicius.jpg, [online] : 45[at ]. Dostupný z www.


Stáhnout ppt "Základní škola a Mateřská škola, Pavlice, okres Znojmo OP VK 1.4 75021293 Tematický celek: Prvouka, přírodověda Název a číslo učebního materiálu VY_32_INOVACE_06_."

Podobné prezentace


Reklamy Google