Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

klikej OlaSm Patří mezi jehličnaté stromy. Daří se mu hlavně na horách a u nás je velice rozšířen. Z pichlavých větví visí podlouhlé šišky plné semen.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "klikej OlaSm Patří mezi jehličnaté stromy. Daří se mu hlavně na horách a u nás je velice rozšířen. Z pichlavých větví visí podlouhlé šišky plné semen."— Transkript prezentace:

1

2 klikej OlaSm

3 Patří mezi jehličnaté stromy. Daří se mu hlavně na horách a u nás je velice rozšířen. Z pichlavých větví visí podlouhlé šišky plné semen.

4 Borovice neboli sosna je jehličnatý strom, který roste téměř všude. Snese dobře sucho, ale i mráz. Její kmen bývá pokroucený.

5 Bříza má štíhlý bělavý kmen a dlouhé splývavé větve. Potřebuje dostatek světla, nevadí jí špatná půda, ani škodliviny v ovzduší.

6 Je králem mezi stromy. Roste pomalu, někdy i 600 let. Jeho dřevo je tvrdé a pevné.

7 Javor najdeme téměř všude. U nás roste javor mléč, javor polní – babyka, javor horský – klen. Plody jsou ve tvaru vrtule.

8 Vrba roste jen u vody a v dobrých podmínkách. Dorůstá výšky až 20 m. Má dlouhé splývavé větve, často až k zemi.

9 Dřevo lípy je bílé a měkké, proto se chodí na řezbářské práce. Lipový květ se suší, protože čaj z něho ja lékem proti kašli a nachlazení. Lipový med patří k nejlepším.


Stáhnout ppt "klikej OlaSm Patří mezi jehličnaté stromy. Daří se mu hlavně na horách a u nás je velice rozšířen. Z pichlavých větví visí podlouhlé šišky plné semen."

Podobné prezentace


Reklamy Google