Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

OCHRANA PŘÍRODY ČESKÉ REPUBLIKY.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "OCHRANA PŘÍRODY ČESKÉ REPUBLIKY."— Transkript prezentace:

1 OCHRANA PŘÍRODY ČESKÉ REPUBLIKY

2 Národní parky v ČR

3 Krkonošský národní park KRNAP
Vyhlášen Chráněné území v severní části ČR. Sídlo ve Vrchlabí. Nejvyšší hora Sněžka . Vyskytuje se zde asi 300 druhů obratlovců.

4 LOGA KRNAPu

5

6

7

8 Národní park Šumava Vyhlášen 20. 3. 1991.
Rozkládá se na jihozápadní hranici ČR. Náš největší národní park. Nejvyšší hora Velký Javor 1456 metrů – v Německu, u nás Plechý 1378 metrů. Skoro celé území pokryto lesy, jsou zde rozsáhlá rašeliniště. Nalezneme zde 500 druhů rostlin, z chráněných živočichů např. rysa, tetřeva hlušce, bobra. V minulosti se zde rýžovalo zlato, těžilo stříbro.

9 LOGO Šumavského národního parku

10

11

12

13 Národní park Podyjí Vyhlášen 1. 7. 1991. Jediný moravský národní park.
Nejmenší národní park v ČR, druhově nejbohatší. Z 84% zalesněn. Rozkládá se podél řeky Dyje. Fauna (zvířena) vydra říční, sysel obecný, čáp černý, všechny druhy užovek. Flóra (rostlinstvo) – 77 chráněných druhů, např. brambořík nachový, 18 druhů orchidejí.

14 LOGO Národního parku Podyjí

15

16 Národní park České Švýcarsko
Vyhlášen Nachází se v okrese Děčín (severní Čechy), při hranici s Německem. Hlavním předmětem ochrany jsou skalní města, věže, brány (Pravčická brána). Většina území pokryta hlubokými lesy, zachovaly si i pralesovitý charakter. Fauna- výr velký, krkavec velký, čáp černý, rys ostrovid, sokol stěhovavý. Flóra – violka dvoukvětá, četné druhy mechů.

17 LOGO Národního parku České Švýcarsko

18

19

20 prachaticky.denik.cz/zprav… wwww.npsumava.cz/1367/594/c…ww.sumavaregion.cz/ josefstepanek.cz/538/loga-… zpravy.idnes.cz/sprava-par…

21


Stáhnout ppt "OCHRANA PŘÍRODY ČESKÉ REPUBLIKY."

Podobné prezentace


Reklamy Google