Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s."— Transkript prezentace:

1 Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

2 Vznik Asociace bezpečnostních poradců a znalců
spolu s vydáním prvních osvědčení bezpečnostních poradců se začalo uvažovat o jejich možném zastřešení první schůzka ustavujícího výboru se uskutečnila v Luhačovicích ustavující výbor měl 8 členů dne pořádalo Ministerstvo dopravy v Praze setkání odborníků z oblasti přeprav nebezpečných věcí v železniční dopravě Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

3 Vznik Asociace bezpečnostních poradců a znalců
v rámci tohoto setkání byla poprvé představena odborné veřejnosti Asociace bezpečnostních poradců a znalců (ABPZ) Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

4 Cíle Asociace bezpečnostních poradců a znalců
podpora a zastupování společných zájmů bezpečnostních poradců pro přepravu nebezpečných věcí a udržet vzájemný kontakt mezi nimi zajistit možnost setkávání, koordinace a výměny informací mezi poradci a ve vztahu k dalším sdružením, úřadům a institucím zachovat a rozvíjet dosažené znalosti problematiky bezpečnosti přeprav Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

5 Cíle Asociace bezpečnostních poradců a znalců
přispět k vyšší úrovni bezpečnosti při přepravách nebezpečných věcí v rámci státu, jakož i v rámci společné evropské budoucnosti, zejména v oblasti železniční dopravy participovat na přípravách materiálů pro mezinárodní jednání jakož i na přípravách vnitrostátních právních předpisů souvisejících s nebezpečnými věcmi, šířit obecné povědomí o nebezpečích a rizicích souvisejících s přepravou nebezpečných věcí Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

6 Cíle Asociace bezpečnostních poradců a znalců
podporovat realizaci činností, které jsou v zájmu Asociace, ale které nelze efektivně vykonávat samostatnými členy (normalizace, informatika, prognózy, studie, poradenství atd.) Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

7 Vzdělávací akce pořádané ABPZ 5.5.2004 – Česká Třebová
seminář „Nehody a mimořádné události při přepravách nebezpečných věcí“ účast: Drážní inspekce, Hasičský záchranný sbor, TRINS (Transportní informační a nehodový systém), ministerstvo dopravy řešení a likvidace nehod a mimořádných událostí, prevence, informační systémy, ukázky techniky Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

8 Vzdělávací akce pořádané ABPZ
Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

9 Vzdělávací akce pořádané ABPZ
Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

10 Vzdělávací akce pořádané ABPZ 12.10.2004 – DKV Pardubice
„Setkání odborníků v oblasti přeprav nebezpečných věcí po železnici “ Cisternové vozy pro převoz nebezpečných věcí tříd 2, 3 a 8 Cisternový kontejner Školící cisternový vůz ÖBB Představení firem Esenvex, Kommerz, Unipetrol Doprava Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

11 Vzdělávací akce pořádané ABPZ
Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

12 Vzdělávací akce pořádané ABPZ
Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

13 Vzdělávací akce pořádané ABPZ
Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

14 Vzdělávací akce pořádané ABPZ
Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

15 Vzdělávací akce pořádané ABPZ 19.5.2005 – Ryko Děčín
seminář „Údržba a opravy cisternových vozů v praxi“ účast: Drážní úřad, Railtest, Ministerstvo dopravy dokumentace cisternových vozů, opravy a údržba, rekonstrukce, posuzování shodnosti s typem, zkoušky těsnosti armatur, čištění, označování, interoperabilita exkurze – prostory RYKO a.s. Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

16 Vzdělávací akce pořádané ABPZ
Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

17 Vzdělávací akce pořádané ABPZ
Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

18 Vzdělávací akce pořádané ABPZ 12.10.2005 – IMET Praha
seminář „Obalová technika v praxi“ přednášky společnosti IMET (pověřená zkušebna obalů pro balení nebezpečných věcí) přednášky společností zabývajících se výrobou obalů pro balení nebezpečných věcí přednáška zástupce Ministerstva dopravy exkurze – zkušebna obalů Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

19 Vzdělávací akce pořádané ABPZ
Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

20 Vzdělávací akce pořádané ABPZ
Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

21 Vzdělávací akce pořádané ABPZ 13.9.2007 – Pentar Horní Slavkov
seminář „Konstrukce, výpočet, výroba a zkoušení železničních cisteren v praxi“ – certifikovaná společnost pro výrobu nádob železničních cisteren Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

22 Vzdělávací akce pořádané ABPZ 20.11.2007 - Kralupy n/Vltavou
„Likvidace nehodových událostí v drážní dopravě“ prověření součinnosti a předávání informací mezi společnostmi KAUČUK, a.s. (dispečink, HZS KAUČUK, a.s.), žst. Kralupy nad Vltavou, HZS ČD a.s. Kralupy nad Vltavou a UNIPETROL DOPRAVA, s.r.o. formou cvičení prezentování sytému TRINS Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

23 Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

24 Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

25 Internetová prezentace ABPZ
internetová prezentace na informování členů, laické i odborné veřejnosti prezentace partnerských organizací Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

26 Prezentace ABPZ - informační bulletiny
informování členů o dění v ABPZ, změnách v legislativě, plánovaných akcích jsou vydávány nepravidelně v závislosti na obsahu Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

27 ABPZ: vydávání předpisu RID
RID 2005 ve znění platném od – A4 RID 2007 ve znění platném od – B5 Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

28 Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.
Spolupráce Ministerstvo dopravy a Drážní úřad účast ve zkušební komisi zkoušek pro získání nebo prodloužení platnosti osvědčení bezpečnostního poradce účast ve výboru RID – výbor se zabývá návrhem změn do příštích vydání předpisu RID zástupce ministerstva dopravy se pravidelně zúčastňuje zasedání výkonného výboru ABP Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

29 Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.
Spolupráce Další subjekty: výměna informací se Sdružením pronajímatelů vozů (SPV) začlenění znalců (6) do ABPZ Sdružení polských bezpečnostních poradců DVI – provádění zkoušek a atestačních zkoušek Dekra – předpis RID Časopis „Nebezpečný náklad“ Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

30 Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.
Provoz ABPZ celkem 95 členů / cca 240 osvědčení výkonný výbor se nezměnil od zakládajícího, pouze + 2 členové složení: zástupci národního dopravce, velkých podniků, školící organizace i externích bezpečnostních poradců schůzky výkonného výboru, 1x ročně valná hromada Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

31 Valná hromada ABPZ 2007 – Rožnov p. R.
Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

32 Valná hromada ABPZ 2007 – exkurze DEZA
Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

33 Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.
Kontakt ABPZ www: kontaktní adresa: Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s. P.O.BOX 17 Pardubice 4 Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.

34 Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.
Děkuji za pozornost. Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s.


Stáhnout ppt "Asociace bezpečnostních poradců a znalců, o.s."

Podobné prezentace


Reklamy Google