Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Oplatková Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Oplatková Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Oplatková Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt MŠMT ČREU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/ Název projektu školyInovace ve vzdělávání na naší škole ZŠ Studánka Šablona III/2Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT SADA č. IX Identifikátor: VY_32_INOVACE_SADA IX_Aj, DUM 2 Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Anglický jazyk Název: Pozdravy, představení se. Otázka What´s your name? Who´s this?. Autor: Mgr. Jaroslava Oplatková Stručná anotace: Materiál určený k procvičování probíraného učiva v počátcích výuky angličtiny. Vychází z učebnice Happy House 1 (Oxford) Unit 1 Metodické zhodnocení: Pilotováno ve dnech 13. a , Jaroslava Oplatková, 1.A. Pilotáž proběhla v hodině nepovinného AJ a druhý den zařazením do předmětu ČJS.

2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Oplatková Co si asi říkají postavy na obrázku, chtějí-li se pozdravit a seznámit? Jejich jména si vymysli.

3 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Oplatková Různé postavy se tě ptají na jméno. Co říkají? Jak jim odpovíš?

4 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Oplatková Ptej se učitele, kdo to je. Učitel ti odpoví.      

5 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Oplatková Ukazuj podle učitelova diktátu: the window, the door, the roof, the floor.

6 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Oplatková Slide 2 Procvičujeme: What´s your name? – I´m …….. (žák si vymyslí jméno) Slide 3 Procvičujeme: Whatˇs your name? – I´m … (každý žák doplní své jméno) Slide 4 Procvičujeme otázku: Who´s this ? Učitel odpoví. Slide 5 Procvičujeme slova písničky The Happy House Song: the window, the door, the roof, the floor. Po nácviku ukazují na obrázku domku a na závěr použijí v písničce s pohybovým doprovodem. Slovní zásoba žáků: What´ s your name?I´ m …………Who´s this? the windowthe doorthe roofthe floor Slovní zásoba učitele: a businessmana policea clowna little boy a divera nursea cooka pupil a chemista fitness instructora bridean invalid girl

7 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Oplatková Hlava chlapce [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Hlava děvčete [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Myška [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Kocour [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Muž [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Žena [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: _World_Label.svg.med.png Muž s taškou [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Klaun [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Policistka [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Zdravotní sestra [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW:

8 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Oplatková Potápěč [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Malý chlapec [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Kuchař [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Nevěsta [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Žák [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Fitness instruktorka [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Chemik [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Dívka na vozíku [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Dům 1 [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Dům 2 [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW:

9 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Oplatková Podlaha [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Okno [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Dveře [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: Střecha [ cit ] Dostupný pod licencí Public Domain na WWW:


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jaroslava Oplatková Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu."

Podobné prezentace


Reklamy Google