Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mletí Název školyStřední odborná škola Luhačovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0370 AutorBc. Magda Sudková Název šablonyIII/2 – Inovace a zkvalitnění.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mletí Název školyStřední odborná škola Luhačovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0370 AutorBc. Magda Sudková Název šablonyIII/2 – Inovace a zkvalitnění."— Transkript prezentace:

1 Mletí Název školyStřední odborná škola Luhačovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0370 AutorBc. Magda Sudková Název šablonyIII/2 – Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název DUMuVY_32_INOVACE_TECHKE_0819 Stupeň a typ vzděláníStřední odborné vzdělávání Vzdělávací oborDesign a tvorba keramiky Tematický okruhTechnologie keramiky Druh učebního materiáluVýukový materiál Cílová skupinaŽáci 2. ročníku AnotaceMlýny – kolový, kulový, válcový Klíčová slovaMletí, mlýny, Datum3.8. 2013 www.zlinskedumy.cz

2 Mletí  procesu mletí předchází drcení  rozdrcené kusy se melou Mletí se provádí v mlýnech:  kolových  kulových  válcových

3 KOLOVÝ MLÝN  Mletí za sucha i za mokra. Sestává se z mlecí dráhy (talíře), po které se pohybuje jeden, dva i více běhounů  Dráha je opatřena otvory a běhouny jsou upevněny na hřídeli, k níž jsou připevněna též hrábla, která přesunují rozemleté melivo.

4 KULOVÝ MLÝN  (bubnový), těchto mlýnů se používá k nejjemnějšímu mletí surovin  Podle postupu rozeznáváme mlýny na suché a mokré mletí.

5 VÁLCOVÝ MLÝN  válce bývají silně narýhovány, na jemné mletí jsou hladké  Je vhodné, pokud má každý z válců jinou obvodovou rychlost, aby vzniklo tření suroviny

6 V jakých mlýnech se provádí mletí? KULOVÝCH KOLOVÝCH VÁLCOVÝCH

7 Přiřaď názvy mlýnů k obrázkům: KOLOVÝ KULOVÝ VÁLCOVÝ

8 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Mletí Název školyStřední odborná škola Luhačovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0370 AutorBc. Magda Sudková Název šablonyIII/2 – Inovace a zkvalitnění."

Podobné prezentace


Reklamy Google