Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Jiří Gregor Předmět/vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Tematická oblast:Práce se standardním aplikačním programovým vybavením.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Jiří Gregor Předmět/vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Tematická oblast:Práce se standardním aplikačním programovým vybavením."— Transkript prezentace:

1 Autor:Jiří Gregor Předmět/vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Tematická oblast:Práce se standardním aplikačním programovým vybavením Téma:Počítačová grafika – AutoCAD 11. Modifikace objektů 3 Ročník:1. – 4. Datum vytvoření:listopad 2013 Název:VY_32_INOVACE_14.3.14.ICT Anotace: Práce v aplikaci pro kreslení technických výkresů – ořezání, změna velikosti objektů. Inovativnost digitálního učebního materiálu spočívá zejména v jeho názornosti, které bylo dosaženo využitím nástroje Výstřižky operačního systému Windows 8. Díky animaci a grafické dokumentárnosti je žák tématem provázen krok za krokem, což u náročného grafického softwaru AutoCAD napomáhá lepšímu porozumění tématu. Metodický pokyn: Prezentace primárně slouží pro výklad v hodině, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání. Kontrolní otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i pro písemné ověření jejich znalostí. Materiál vyžaduje použití multimediálních prostředků – PC, dataprojektoru, popř. interaktivní tabule.

2 POČÍTAČOVÁ GRAFIKA AutoCAD 11 AutoCAD 11 MODIFIKACE OBJEKTŮ 3

3 Klikneme na entitu, podle které budeme ořezávat.

4 Klikneme na entitu, podle které budeme ořezávat.

5 Klikneme na entity, které chceme oříznout.

6 Klikneme na entity, které chceme oříznout.

7

8

9 Příkaz můžeme ukončit stisknutím klávesy ENTER, nebo pravým tlačítkem myši.

10 Příkaz můžeme ukončit stisknutím klávesy ENTER, nebo pravým tlačítkem myši.

11

12 Tímto příkazem můžeme měnit velikost objektů. Po kliku na příslušné tlačítko vybereme objekty.

13 Tímto příkazem můžeme měnit velikost objektů. Po kliku na příslušné tlačítko vybereme objekty.

14 Tímto příkazem můžeme měnit velikost objektů. Po kliku na příslušné tlačítko vybereme objekty.

15 Určíme referenční bod.

16 Určíme referenční bod.

17 Určíme měřítko, např. 2.

18 Určíme měřítko, např. 2.

19

20 Určíme měřítko, např. 2. Ukončíme tlačítkem ENTER.

21 KONTROLNÍ OTÁZKY Popište postup při: pppprodloužení objektů oooořezání objektů zzzzměně velikosti objektů

22 Použité zdroje: LIŠKA, Jan a Jaroslav SCHWARZ. AutoCAD LT 2000 CZ: podrobná příručka. Vyd. 1. Praha: Computer Press, 2000, x, 289 s. CAD. ISBN 80-722-6241-6. Autorem všech částí tohoto učebního materiálu, není-li uvedeno jinak, je Jiří Gregor. Většina obrázků je zhotovena skenováním (nástroj „Výstřižek“).


Stáhnout ppt "Autor:Jiří Gregor Předmět/vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Tematická oblast:Práce se standardním aplikačním programovým vybavením."

Podobné prezentace


Reklamy Google