Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

QUESTION TAGS (dovětky). Dovětky (Question tags) jsou krátké otázky za nějakým sdělením, používají se velmi často v mluvené angličtině Dovětky používáme,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "QUESTION TAGS (dovětky). Dovětky (Question tags) jsou krátké otázky za nějakým sdělením, používají se velmi často v mluvené angličtině Dovětky používáme,"— Transkript prezentace:

1 QUESTION TAGS (dovětky)

2 Dovětky (Question tags) jsou krátké otázky za nějakým sdělením, používají se velmi často v mluvené angličtině Dovětky používáme, když chceme od někoho druhého potvrdit, že naše sdělení je správné. Dovětky tak vlastně nahrazují otázky.

3 JAK SE TVOŘÍ Sdělení (první část) kladné – dovětek záporný Sdělení (první část) záporné – dovětek kladný PŘÍKLADY Se slovesem to be You are a student, aren’t you? She isn’t coming, is she?

4  Se slovesem to have You’ve got a sister, haven’t you? He hasn’t phoned, has he? Se slovesy can, must, will, should, would They can dance, can’t they? You won’t break your promise, will you?

5  Naprostá většina sloves ale používá pro tvorbu záporů a otázek pomocná slovesa (do, don’t, does, doesn´t, did, didn’t) - objeví i v dovětku. They don’t get up early, do they? She lives near the school, does she? They forgot about my birthday, didn’t they?

6  Dochází taky k náhradě křestního nebo podstatnéhojména zájmenem Ben recorded the programme, didn´t he? Your mum will buy it, won´t she?

7 Let’ practise, shall we? He studies very hard, _________? does he? doesn’t he?

8 He has arrived late, ___________ hasn’t he? has he?

9 She doesn’t know where to go, ________ does she? doesn’t she?

10 They will always be happy, _________ aren’t they? won’t they?

11 Thanks for attention Odkazy na další on-line cvičení: http://www.englishgrammarsecrets.com/questionstags/exercise1.swf http://www.englishgrammarsecrets.com/questionstags/exercise3.swf http://www.englishgrammarsecrets.com/questionstags/exercise4.swf http://www.englishmedialab.com/Quizzes/preintermediate/tag%20que stions.htm


Stáhnout ppt "QUESTION TAGS (dovětky). Dovětky (Question tags) jsou krátké otázky za nějakým sdělením, používají se velmi často v mluvené angličtině Dovětky používáme,"

Podobné prezentace


Reklamy Google