Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jednoduché stroje 1 Fyzika. Fyzika Jednoduché stroje 1 Lidem pomáhají stroje, které práci neušetří ale usnadní. Všechny stroje seskládají z jednoduchých.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jednoduché stroje 1 Fyzika. Fyzika Jednoduché stroje 1 Lidem pomáhají stroje, které práci neušetří ale usnadní. Všechny stroje seskládají z jednoduchých."— Transkript prezentace:

1 Jednoduché stroje 1 Fyzika

2 Fyzika Jednoduché stroje 1 Lidem pomáhají stroje, které práci neušetří ale usnadní. Všechny stroje seskládají z jednoduchých částí – jednoduchých strojů. Jsou to páky, kladky, kola, nakloněné roviny a šrouby.

3 Fyzika Jednoduché stroje 1 Nejstarším jednoduchým strojem je páka. Páka je tyč v jednom bodě (ose) podepřená. Podle polohy osy známe páku jednozvratnou a dvojzvratnou.

4 Fyzika Jednoduché stroje 1 Páka je důležitou částí strojů. Některé jednoduché nástroje jsou upravené páky (kladivo, kleště, nůžky, otvírač lahví, řezačka na papír, louskáček, lopata, …)

5 Fyzika Jednoduché stroje 1 DVOJZVRATNÁ Je to páka JEDNOZVRATNÁ nebo DVOJZVRATNÁ?

6 Fyzika Jednoduché stroje 1 JEDNOZVRATNÁ Je to páka JEDNOZVRATNÁ nebo DVOJZVRATNÁ?

7 Fyzika Jednoduché stroje 1 Kladka je kolečko se žlábkem pro provaz na obvodu, které se otáčí na ose. Kladky jsou důležitou součástí jeřábů a výtahů. Kladka práci neušetří, ale usnadní tahem dolů.

8 Fyzika Jednoduché stroje 1 Popiš části kladky (kolečko, vidlice, provaz, osa). osa kolečko vidlice provaz

9 Fyzika Jednoduché stroje 1 Dokresli na volný konec lana počet závaží tak, aby byla kladka v rovnováze.


Stáhnout ppt "Jednoduché stroje 1 Fyzika. Fyzika Jednoduché stroje 1 Lidem pomáhají stroje, které práci neušetří ale usnadní. Všechny stroje seskládají z jednoduchých."

Podobné prezentace


Reklamy Google