Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Elefantiáza je infekční onemocnění, které se vyznačuje tím, ztluštění kůže a tkání, zejména v oblasti nohou. Patří mezi infekční tropické nemoci. Nejvíce.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Elefantiáza je infekční onemocnění, které se vyznačuje tím, ztluštění kůže a tkání, zejména v oblasti nohou. Patří mezi infekční tropické nemoci. Nejvíce."— Transkript prezentace:

1

2  Elefantiáza je infekční onemocnění, které se vyznačuje tím, ztluštění kůže a tkání, zejména v oblasti nohou. Patří mezi infekční tropické nemoci. Nejvíce se vyskytuje v oblasti Střední a Jižní Ameriky, Afriky a Asie.

3  Toto ucpání může být způsobeno infekcí vlasovcem mízním. Při ucpání dojde ke zvětšení té části těla, kde je mízní céva ucpána, což způsobuje velké otoky. Parazity přenáší komár.

4  Lékem volby při léčbě je diethylcarbamazine,který přímo zabíjí parazity. Jiný způsob léčby je tlakový obvaz nebo elastické punčochy, které pomáhají snižovat tlak. Po užitích léku můžeme rovněž použít chirurgické metody k odstranění přebytečné tukové a vazivové tkáně.

5  mohou se objevit horečky  u mužů se vyskytuje také v šourku a penisu  tuhnutí kůže  někdy třesavky  zvýšená únava  závažný otok  změna barva kůže  kožní vředy, někdy bradavičnatý vzhled pokožky

6

7  priznaky-projevy-obrazek-fotografie priznaky-projevy-obrazek-fotografie   ti_1_DPDX.JPG ti_1_DPDX.JPG   noha-priznaky-projevy-obrazek-fotografie-12.jpg noha-priznaky-projevy-obrazek-fotografie-12.jpg   500x500.jpg 500x500.jpg  noha-priznaky-projevy-obrazek-fotografie-17.jpg noha-priznaky-projevy-obrazek-fotografie-17.jpg   content/uploads/2013/05/167dde7f15dac755c0d79e744bd14de9.jpg content/uploads/2013/05/167dde7f15dac755c0d79e744bd14de9.jpg  fotografie/jak-vypada-lymfaticky-otok-lymfedem-elefantiaza-obrazek- fotografie-4.jpg fotografie/jak-vypada-lymfaticky-otok-lymfedem-elefantiaza-obrazek- fotografie-4.jpg


Stáhnout ppt " Elefantiáza je infekční onemocnění, které se vyznačuje tím, ztluštění kůže a tkání, zejména v oblasti nohou. Patří mezi infekční tropické nemoci. Nejvíce."

Podobné prezentace


Reklamy Google