Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Atlantic Road (Atlanterhavsveien – v norštině) je velkolepá trasa jak se z kontinentu skokem z ostrova dostat na ostrov Averøy, fantastickou cestou přes.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Atlantic Road (Atlanterhavsveien – v norštině) je velkolepá trasa jak se z kontinentu skokem z ostrova dostat na ostrov Averøy, fantastickou cestou přes."— Transkript prezentace:

1 Atlantic Road (Atlanterhavsveien – v norštině) je velkolepá trasa jak se z kontinentu skokem z ostrova dostat na ostrov Averøy, fantastickou cestou přes moře po kroucených mostech. Tato silnice je druhým nejnavštěvovanějším cílem v Norsku.

2 Atlanterhavsveien

3

4 Stavba této silnice začala v roce 1983 a byla poznamenána bojem proti nepřízni počasí. Během šesti let trvání prací bylo zaregistrováno 12 tornád kategorie hurikán. Silnice jsou dlouhé více než 8 kilometrů včetně osmi mostů přes oceán.

5

6 Hlavním milníkem na silnici je právě Storseisundet most, nejdelší ze všech (260 m), na kterém jsou dramatické křivky.

7

8

9

10 Norové si tuto významnou silnici zvolili jako silnici stolení v Norsku. Britské noviny The Guardian si tuto silnici vybraly dokonce jako tip pro nejlepší výlet na světě.

11

12 Silnice se nachází na západní oblasti fjordů a v určitých obdobích roku z ní můžete zahlédnout tuleně i velryby. Rybolov je jednou z největších atrakcí oblasti. Tolik, že mnoho lidí se mu věnuje z dálničních mostů. To je důvod proč bychom měli být při řízení velmi opatrní.

13

14 Od roku 2009 Atlantická cesta pokračuje od Averøy do Kristiansund do mýtného tunelu Atlanterhavstunnelen (tj. Atlantický tunel).

15

16 Stavba trvala šest let (stála skoro 1 milion ročně), ale od jejího otevření v roce 1989 se stala turisty druhou nejnavštěvovanější pobřežní silnicí. V roce 2005 získala cenu nejlepší stavby v Norsku.

17

18 Chcete-li se po silnici dostat do Molde, využijte silnici č.64, což je právě Atlanterhavsveien. Cesta od historického města Bergen do Molde je dlouhá 450 kilometrů. A cesta přes oblast fjordů je jako výlet opravdu úžasná. Hlavní města Norska Oslo je vzdáleno asi 600 km.

19

20


Stáhnout ppt "Atlantic Road (Atlanterhavsveien – v norštině) je velkolepá trasa jak se z kontinentu skokem z ostrova dostat na ostrov Averøy, fantastickou cestou přes."

Podobné prezentace


Reklamy Google