Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nástup Habsburků na český trůn. Otázky a úkoly 1.Kdo nastupuje roku 1526 na český trůn? 2.Co musel Ferdinand při volbě přislíbit? 3.Kde bylo sídlo Ferdinanda.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nástup Habsburků na český trůn. Otázky a úkoly 1.Kdo nastupuje roku 1526 na český trůn? 2.Co musel Ferdinand při volbě přislíbit? 3.Kde bylo sídlo Ferdinanda."— Transkript prezentace:

1 Nástup Habsburků na český trůn

2 Otázky a úkoly 1.Kdo nastupuje roku 1526 na český trůn? 2.Co musel Ferdinand při volbě přislíbit? 3.Kde bylo sídlo Ferdinanda I.?

3 1.Roku 1526 byl českým králem zvolen Ferdinand I. Habsburský. 2.Při volbě musel přislíbit politickou a náboženskou svobodu. 3.Po nástupu na trůn volí za své sídlo Vídeň, kde vznikají úřady pro celou habsburskou říši. Ferdinand Habsburský

4 Anna Jagellonská

5 Otázky a úkoly 1.Zakresli do mapy české země a hlavní město habsburské monarchie.

6

7 Otázky a úkoly 1.Doplň do grafu jednotlivé evangelické církve v českých zemích. 2.Najdi co nejvíce informací k Jednotě bratrské. 3.Jak ovlivnila Jednota bratrský český jazyk.

8 Evangelickécírkvekališnictví luterstvíkalvinismus jednota bratrská

9 1.Jednota bratrská žila ve skromnosti, byla pronásledována a jejich členové považováni za kacíře. 2.Jednota bratrská ovlivnila vývoj českého jazyka = překlad Bible do češtiny = Bible Kralická.

10 Otázky a úkoly 1.Jak skončil spor českých stavů s Ferdinandem I.? 2.Proč povolal Ferdinand I. jezuitský řád do Čech?

11 1.Ferdinand usiloval o výsadní postavení katolické církve – to vedlo ke sporům s českými stavy, které odepřely králi poslušnost. 2.Ferdinand proto stavy a města potrestal a k posílení katolictví pozval do Prahy jezuitský řád. Ignác z Loyoly

12 Pokus se vysvětlit vztah těchto snímků s jezuitským řádem.

13 Otázky a úkoly 1.Srovnej postoj Ferdinanda I. a jeho syna Maxmiliána k náboženské svobodě. 2.Vysvětli pojem „ Česká konfese „.

14 1.Po Ferdinandovi nastupuje jeho syn Maxmilián – tolerantnější, smířlivější. 2.Za jeho vlády byla vydána tzv. Česká Konfese = potvrzení náboženské svobody pro obyvatele českých zemí. Maxmilián II.

15 Odkazy cs.wikipedia.org/wiki/Ferdinand_I._Habsburskýcs.wikipedia.org/wiki/Ferdinand_I._Habsburský cs.wikipedia.org/wiki/Habsburská_monarchiecs.wikipedia.org/wiki/Habsburská_monarchie cs.wikipedia.org/wiki/Bible_kralickács.wikipedia.org/wiki/Bible_kralická cs.wikipedia.org/wiki/Tovaryšstvo_Ježíšovocs.wikipedia.org/wiki/Tovaryšstvo_Ježíšovo www.czechsoccernet.cz/.../Reduta-east.jpgwww.czechsoccernet.cz/.../Reduta-east.jpg www.mic.uh.cz/photo/1905/download/preview320www.mic.uh.cz/photo/1905/download/preview320


Stáhnout ppt "Nástup Habsburků na český trůn. Otázky a úkoly 1.Kdo nastupuje roku 1526 na český trůn? 2.Co musel Ferdinand při volbě přislíbit? 3.Kde bylo sídlo Ferdinanda."

Podobné prezentace


Reklamy Google