Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Každý den jsme trochu starší… Poprvé v životě jsem zjistil, že už se nemohu počítat mezi nejmladší. Ach ne, já nemluvím o svém těle. I když… Pokud se.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Každý den jsme trochu starší… Poprvé v životě jsem zjistil, že už se nemohu počítat mezi nejmladší. Ach ne, já nemluvím o svém těle. I když… Pokud se."— Transkript prezentace:

1

2 Každý den jsme trochu starší…

3 Poprvé v životě jsem zjistil, že už se nemohu počítat mezi nejmladší. Ach ne, já nemluvím o svém těle. I když… Pokud se někdy podívám do zrcadla, mohl bych upadat skoro do zoufalství!

4 Ale rychle zpátky, není důvod zůstat stát v slzách před zrcadlem. Vrásky na obličeji, jizvy na těle, břicho, které roste každý rok!

5 Protože nyní mám fantastické kamarády, tichý a klidný život, dobré vzpomínky z minulosti; Nikdy bych neměnil všechny šedivé vlasy ani nic jiného pro ploché břicho.... Dnes jsem svůj nejlepší přítel, a ten mi říká, že on nikdy - nebo téměř nikdy by nic na svém těle neměnil…

6 Nebudu truchlit víc, když jsem jedl příliš mnoho dobrot, až mi byla postel malá, nebo jsem si koupil něco, co pravděpodobně nikdy nepoužiji. Dovolím si čas od času chovat se tak jak se mi líbí, tvářit se na svět tak jak ho cítím, prosím!!!

7 Mnoho z mých přátel zemřelo mladých, nikdy nepoznali svobodu, kterou věk se sebou přináší.... Upřímně řečeno: Koho zajímá, když si čtu do rána, nebo se dívám na televizi a pak můžu až do 12 hodiny spát?

8 Ano, zpívám ve svém domě staré písničky z minulosti... Ano, můžu jít na procházku do parku. I když … Mladí se na mě dívají trochu sarkasticky a s utajeným úsměvem.... Ano, zpívám ve svém domě staré písničky z minulosti... Ano, můžu jít na procházku do parku. I když … Mladí se na mě dívají trochu sarkasticky a s utajeným úsměvem....

9 I oni budou jednou staří... A kdo mi může zakázat dobré vzpomínky a zapomenout na zamračené dny?

10 I bolestné chvíle byly v mém životě! Jak často se mi zlomilo srdce, když jsem viděl někoho z mých blízkých trpět, nebo dokonce muset odejít!

11 Ale bolest mi dala sílu ukázat více soucitu a sympatie k ostatním lidem. Cítím se raději mezi staršími, šedé vlasy, vrásky, jizvy pak neznamenají nic!

12 Mnoho lidí je odděleno od života, aniž by se kdy srdečně zasmáli.... A pocítili štěstí, radosti ze stáří!

13 Dnes mohu říci ANO nebo NE Rozhoduji o tom já sám! Dnes mohu žít pozitivně, budovat si svoje štěstí!!!

14 Každé ráno si mohu vybrat: Pamatovat si problémy a hořké hodiny v minulosti. Nebo být vděčný za každý krásný okamžik, který je mi dán ještě dnes!

15 Někdy dochází k recidivě i pro mě.... Jsem si rovněž vědom, že mé pravomoci ubývají... Některé věci v mém těle nepracují tak dokonale jako vždy. Co mám dělat dál? Je to snadné! Spoléhat na to, co jinde funguje dobře v mém těle!

16 Nebudu žít navždy na zemi, dostatečný důvod, abych neztrácel čas pláčem a nářkem.... Nebo, mučit se věcmi, které nemohu změnit.... A žít neustále ve strachu z možného zklamání....

17 Stáří je jako bankovní účet: Můžete pouze získat to, co máte uloženo!

18 Proto má rada: Sbírej hodně štěstí ve svých vzpomínkách!

19 Očekávejte s láskou svého bližního! A když chcete být šťastní, pak: Osvobozujte svá srdce od všech nenávistí, Svobodnou mysl od mnoha starostí, Prostě jednoduše, delej co můžeš…

20 A nezapomeň: Ve věku mnohem méně jeho hodnotu, Ale hodně bude cenným ve tvých očích!

21 Teprve pak budete moci svůj věk ocenit jako dárek vědění! V tomto smyslu, všechno nejlepší a sbohem.

22


Stáhnout ppt "Každý den jsme trochu starší… Poprvé v životě jsem zjistil, že už se nemohu počítat mezi nejmladší. Ach ne, já nemluvím o svém těle. I když… Pokud se."

Podobné prezentace


Reklamy Google