Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zdeněk Smetana (nar. 26. 6. 1925) autor: Kateřina Marková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zdeněk Smetana (nar. 26. 6. 1925) autor: Kateřina Marková."— Transkript prezentace:

1 Zdeněk Smetana (nar ) autor: Kateřina Marková

2 ZDENĚK SMETANA český animátor, scénárista, výtvarník, režisér Už od útlého věku poslouchal pohádky od své babičky a maminky, které ihned začal malovat. Když byl mladý hrozilo mu, že bude muset nastoupit do války, ale jeden z jeho profesorů mu sehnal místo v rytecké dílně. Učil se soukromě kreslit, ale protože barvy nebyly k dostání, musel si je vyrábět sám. Po válce se rozhodl stát se učitelem výtvarné výchovy, studium ale nakonec nedokončil. Připojil se k novému studiu Bratři v triku režiséra Jiřího Trnky.

3 ZDENĚK SMETANA Za několik let se z něj stal animátor. Nejdříve se věnoval reklamním šotům, až později přisly na řadu filmy. Nejvíce se mu zalíbil kreslený film, tomu se i po celý život věnoval. Koncem 60. let se začal věnovat hlavně tvorbě pro děti. Stvořil mnoho postaviček a podílel se na animaci oblíbených českých večerníčků. K nejznámějším patří Pohádky z mechu a kapradí (Křemílek a Vochomůrka), Rákosníček, Štaflík a Špagetka a Malá čarodějnice. Ilustroval několik dětských knížek. Za svůj život získal přes 50 ocenění na českých i zahraničních filmových přehlídkách a festivalech.

4 Tvorba Zdeňka Smetany: Pohádky z mechu a kapradí

5 Tvorba Zdeňka Smetany: Pohádky z mechu a kapradí

6 Tvorba Zdeňka Smetany: Rákosníček

7 Tvorba Zdeňka Smetany:

8 Štaflík a Špagetka

9 Tvorba Zdeňka Smetany:

10 Malá čarodějnice

11 Tvorba Zdeňka Smetany: Malá čarodějnice

12 Použité zdroje: alikoviny.asp?c=A061202_kdobyn_al alikoviny.asp?c=A061202_kdobyn_al smetana.html?PHPSESSID=f82cbdfe1b1d8319e4e327f550d smetana.html?PHPSESSID=f82cbdfe1b1d8319e4e327f550d rodejnice.htm rodejnice.htm /mala-carodejnice-2-jpg/ /mala-carodejnice-2-jpg/ /rakosnicek-jpg/ /rakosnicek-jpg/


Stáhnout ppt "Zdeněk Smetana (nar. 26. 6. 1925) autor: Kateřina Marková."

Podobné prezentace


Reklamy Google