Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Komerční využití systému ISDS

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Komerční využití systému ISDS"— Transkript prezentace:

1 Komerční využití systému ISDS
Ing. Michal Pešek Výkonný ředitel úseku ICT Česká pošta, s.p.

2 Poštovní datová zpráva
V rámci služby Poštovní datová zpráva (PDZ) můžete po její registraci na portálu České pošty, s.p. využívat výhod zasílání dokumentů všem ostatním uživatelům ISDS, kteří si v uživatelském nastavení své datové schránky aktivují příjem poštovních datových zpráv. Za příjem PDZ adresát neplatí žádné poplatky. Úhrada ceny za poskytnutou službu se provádí měsíčně na základě poskytovatelem vystaveného daňového dokladu doručeného buď elektronicky do datové schránky uživatele nebo v listinné podobě. Poplatek za využívání služby je dvousložkový a je dán paušálním poplatkem a cenou za odeslání každé PDZ (15,04 Kč bez DPH). Paušální poplatek je závislý na počtu měsíčně odeslaných PDZ a je stanoven poskytovatelem takto: 1-10 odeslaných PDZ 50,-Kč/měs. 11-50 odeslaných PDZ 35,-Kč/měs. nad 50 odeslaných PDZ 20,-Kčúměs.

3 Doplňkové služby ISDS Česká pošta jako provozovatel Informačního systému datových schránek (ISDS) poskytuje mimo základních služeb ISDS také doplňkové služby, jež uživatelům ISDS umožňují využít výhod ISDS k úspoře času při komunikaci s orgány veřejné moci (OVM) a podnikatelskými subjekty (PO, PFO). Doplňkovými službami jsou: Datový trezor SMS upozornění Bezpečný klíč Poštovní datová zpráva (PDZ) je komerční službou České pošty využívající ISDS k přenosu dokumentů v elektronické podobě (formáty PDF a SDOC) s možností doručení do vlastních rukou a vystavením elektronické doručenky.

4 Datový trezor V rámci doplňkové služby Datový trezor můžete využívat výhod bezpečného úložiště Vašich datových zpráv po dobu delší, než je zákonem stanovená doba uložení datové zprávy v ISDS (90 dnů od doručení). Smluvní vztah pro službu Datový trezor je uzavírán na dobu 12 měsíců s možností periodického prodloužení Služba Datový trezor je vytvořena ve 3 variantách (kapacitách úložiště DZ): pro 100 datových zpráv (roční poplatek 1.200Kč) pro 500 datových zpráv (roční poplatek 5.400Kč) pro 5000 datových zpráv (roční poplatek Kč)

5 SMS upozornění Bezpečný klíč k datové schránce
Služba SMS upozornění umožňuje uživateli datové schránky po její aktivaci zasílat oznámení o doručení nové DZ do schránky uživatele na jím přednastavený mobilní telefon. S touto Službou budete vždy ihned informováni, že máte ve vaší datové schránce novou datovou zprávu. Služba je zpoplatněna částkou 3,-Kč včetně DPH za každou odeslanou SMS s upozorněním na novou datovou zprávu v datové schránce. Bezpečný klíč k datové schránce Služba Bezpečný klíč k datové schránce slouží ke zvýšení míry zabezpečení přístupu k datové schránce, tj. místo uživatelského jména a hesla se pro přístup k DS používá certifikát zaručeného elektronického podpisu uložený na bezpečném místě (USB Token SafeNet iKey 4000). Druhou variantou služby Bezpečný klíč je využití certifikátu pouze k podepisování jednotlivých datových zpráv odesílaných prostřednictvím ISDS. Obě tyto vlastnosti lze spojit v rámci služby Bezpečný klíč KOMPLET.

6 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Komerční využití systému ISDS"

Podobné prezentace


Reklamy Google