Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_09 - 03-16 Didaktický materiál pro protahovací a kondiční cvičení v tělesné výchově (6. – 9. ročník) Posilování celého těla 2 Autorem materiálu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_09 - 03-16 Didaktický materiál pro protahovací a kondiční cvičení v tělesné výchově (6. – 9. ročník) Posilování celého těla 2 Autorem materiálu."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_09 - 03-16 Didaktický materiál pro protahovací a kondiční cvičení v tělesné výchově (6. – 9. ročník) Posilování celého těla 2 Autorem materiálu a všech jeho č ástí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Barbora Chaloupecká ŠABLONA: III/2 – Inovace a zkvalitn ě ní výuky prost ř ednictvím ICT Anotace Cvičební karty slouží pro lepší orientaci žáků v oblasti posilování. Mohou si podle karet poskládat svoje ideální posilování nebo si ujasnit cvik např. v kruhovém tréninku. U žáků je tak rozvíjená samostatnost. Vhodné pro žáky 2. stupně. Vypracovala Mgr. Barbora Chaloupecká Oblast Člověk a zdraví

2 Posilování celého těla Leh na zádech, ruce v týl. Mírný zákon, nohy zůstávají na zemi. Cvik opakujeme 10x ve třech sériích.

3 Posilování celého těla Stoj čelem před zdí, opora rukama o zeď. Provádíme kliky o zeď. Cvik opakujeme 20x ve třech sériích.

4 Posilování celého těla Stoj rozkročný, provedeme podřep s rovnými zády. Pod koleny by měl být úhel 90 stupňů. Cvik provádíme 30 sekund ve třech sériích

5 Posilování hrudníku Leh na záda na lavičku, nohy jsou pokrčeny a opírají se o zem. Ruce jsou předpaženy a s činkami se pohybují do upažení. Ruce nespí jít pod úroveň lavičky. Cvik opakujeme 20x ve třech sériích.

6 Posilování zad Leh na břicho, ruce v týl. Zvedneme hrudník nad zem a provádíme pomalé úklony na pravou a levou stranu. Cvik provádíme 8x na každou stranu ve třech sériích.


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_09 - 03-16 Didaktický materiál pro protahovací a kondiční cvičení v tělesné výchově (6. – 9. ročník) Posilování celého těla 2 Autorem materiálu."

Podobné prezentace


Reklamy Google