Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Varianta 2. Popis varianty I. pilíř bude tvořit současný PAYG. Pojistná sazba (23%) se nijak měnit nebude. II. pilíř budou provozovat reformované fondy.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Varianta 2. Popis varianty I. pilíř bude tvořit současný PAYG. Pojistná sazba (23%) se nijak měnit nebude. II. pilíř budou provozovat reformované fondy."— Transkript prezentace:

1 Varianta 2

2 Popis varianty I. pilíř bude tvořit současný PAYG. Pojistná sazba (23%) se nijak měnit nebude. II. pilíř budou provozovat reformované fondy PPSP –Podpora státu bude zvýšena na 3 p.b. pojistného za předpokladu, že účastník bude spořit minimálně stejnou částku. –Vstup do II. pilíře bude dobrovolný, poté bude však účast a odvádění pojistného povinné. –Naspořené prostředky budou povinně vypláceny pouze formou doživotní anuity, s výjimkou zaměstnaneckých plánů zaměstnanců pracujících v rizikových a fyzicky namáhavých profesích, u nichž bude možné vyplácet též důchody na dobu určitou. –V případě úmrtí pojištěnce před vznikem nároku na anuitu, budou převedeny na penzijní účet oprávněné osoby.

3 Výdaje I. pilíř * Výdaje na stání podporu II. pilíře jsou brány jako výdaje na důchody I. pilíře

4 Saldo I. pilíř

5 Kumulované saldo I. pilíř

6 Celkový náhradový poměr z obou pilířů

7 Transformační deficit

8 Aktiva - celkem

9 Aktiva - akumulace

10 Aktiva - výplata

11 Individuální náhradový poměr - Muži * Pokles NP na 0 je způsoben použitou metodologií (předpoklad opuštění trhu práce v 65 letech; v tomto věku pro generace narozené po r.1995 ještě není nárok na důchod)

12 Individuální náhradový poměr - Ženy * Pokles NP na 0 je způsoben použitou metodologií (předpoklad opuštění trhu práce v 65 letech; v tomto věku pro generace narozené po r.1995 ještě není nárok na důchod)

13 Vnitřní míra výnosu - Muži

14 Základní varianta – vnitřní míra výnosu - Ženy

15 Implicitní daň - Muži

16 Implicitní daň - Ženy

17 Individuální náhradový poměr - Muži * NP spočten za předpokladu, že jedinec odchází do penze při dosažení statutární věkové hranice pro odchod do důchodu

18 Individuální náhradový poměr - Ženy * NP spočten za předpokladu, že jedinec odchází do penze při dosažení statutární věkové hranice pro odchod do důchodu

19 Vnitřní míra výnosu - Muži * VVM spočtena za předpokladu, že jedinec odchází do penze při dosažení statutární věkové hranice pro odchod do důchodu

20 Vnitřní míra výnosu - Ženy * VVM spočtena za předpokladu, že jedinec odchází do penze při dosažení statutární věkové hranice pro odchod do důchodu


Stáhnout ppt "Varianta 2. Popis varianty I. pilíř bude tvořit současný PAYG. Pojistná sazba (23%) se nijak měnit nebude. II. pilíř budou provozovat reformované fondy."

Podobné prezentace


Reklamy Google