Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

1 Bonapartův přechod přes Alpy Proč se v tomto tažení Napoleon rozhodl přejít přes Alpy? Jaký důsledek měl tento čin? Znáš v dějinách jiného vojevůdce,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "1 Bonapartův přechod přes Alpy Proč se v tomto tažení Napoleon rozhodl přejít přes Alpy? Jaký důsledek měl tento čin? Znáš v dějinách jiného vojevůdce,"— Transkript prezentace:

1 1 Bonapartův přechod přes Alpy Proč se v tomto tažení Napoleon rozhodl přejít přes Alpy? Jaký důsledek měl tento čin? Znáš v dějinách jiného vojevůdce, který se rozhodl přejít Alpy? Co o této události víš?

2 2 Napoleon u Borodina Po sérii válečných úspěchů narazil Napoleon na těžkého soupeře. Kdo to byl? V kterém roce Napoleon podnikl toto tažení?

3 3 Napoleonův návrat z Moskvy Jako geniální vojevůdce se projevil ruský generál. Jaké je jeho jméno?

4 4 Napoleon a Poniatowski v bitvě u Lipska Pokus se vyhledat, kdo je onen Poniatowski po boku Napoleona?

5 5 Napoleonovo vyhnanství na Elbě Kde se nachází Elba? Pokus se přečíst a přeložit text ve zvýrazněném rámečku. Co tím chtěl autor karikatury říci?

6 6 Bitva u Waterloo Kdy a ve které zemi k této poslední Napoleonově bitvě došlo?

7 7 Napoleon na Sv. Heleně Proč v souvislosti s Napoleonem mluvíme o tomto ostrově? Najdi, kde se ostrov nachází. Které zemi Sv. Helena nyní patří?


Stáhnout ppt "1 Bonapartův přechod přes Alpy Proč se v tomto tažení Napoleon rozhodl přejít přes Alpy? Jaký důsledek měl tento čin? Znáš v dějinách jiného vojevůdce,"

Podobné prezentace


Reklamy Google