Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Úrokovací období. Zopakujme si  u = j.p.t / 100  j...... jistina  p....... úroková míra  t........úrokovací období.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Úrokovací období. Zopakujme si  u = j.p.t / 100  j...... jistina  p....... úroková míra  t........úrokovací období."— Transkript prezentace:

1 Úrokovací období

2 Zopakujme si  u = j.p.t / 100  j jistina  p úroková míra  t úrokovací období

3 Co je to úrokovací období?  Je to časový úsek, za který vzroste jistina j o smluvený úrok.  Úrokovací období může být roční, pololetní, čtvrtletní, měsíční.  V současné době se u nás používá roční úrokovací období.

4 Roční úrokovací období  Označuje se p.a.  Např.údaj 2% p.a. znamená, že za úrokovací období jednoho roku vzroste jistina o úrok odpovídající 2% z jistiny.

5 Úrokovací doba t může být  A) rovna úrokovacímu období, potom platí t=1  B) menší než úrokovací období, potom je t < 1  C) větší než úrokovací období, potom je t > 1

6 Jednoduché úrokování Pan Novák si uložil na termínovaný vklad 24 měsíců částku Kč. Získává tak od banky úrok 4,3%. a) Vypočítej z uvedené jistiny úrok za jeden rok. b) Vypočítej výši úroku za 2 roky. (nepočítej úrok z úroku).

7 Vypočítej z uvedené jistiny úrok za jeden rok. j Kč p...4,3% t...1rok u...?Kč ___________ u=j.p/100 u=2 365 Kč Úrok za 1rok z vkladu Kč činí Kč.

8 Vypočítej výši úroku za 2 roky. (nepočítej úrok z úroku). j Kč p...4,3% t..r...2roky u...?Kč __________ u = j.p.r / 100 u = Kč Za předpokladu, že úrokování probíhá jen 1x do roka a po prvním roce je úrok vybrán, obdrží v průběhu 2let pan Novák Kč.


Stáhnout ppt "Úrokovací období. Zopakujme si  u = j.p.t / 100  j...... jistina  p....... úroková míra  t........úrokovací období."

Podobné prezentace


Reklamy Google