Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pohádka – 20.4.2007 Další pokus neodbytného seskupení hrajících neherců SYSTÉM NÁPOVĚDY HERCŮM.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pohádka – 20.4.2007 Další pokus neodbytného seskupení hrajících neherců SYSTÉM NÁPOVĚDY HERCŮM."— Transkript prezentace:

1 Pohádka – 20.4.2007 Další pokus neodbytného seskupení hrajících neherců SYSTÉM NÁPOVĚDY HERCŮM

2 O třech veteránech, veršovaná pohádka

3 Bývali na vojně tři slavní kámoši, třásli se před nimi všemožní zloduši. Věhlasní bývali po celé Evropě, a frčky leštěné nosili na klopě. VYPRAVĚČ:

4 Však i ty nejlepší dny stáří dostihnou, Klouby, játra i údy jim postihnou. Dneska už chodí co hodinu do houští, a větry předlouhé co chvíli vypouští.

5 VYPRAVĚČ: Metály blýskavé na prsou zmatněly Do žádné armády vzít už je nechtěli Dneska se plahočí nazdařbůh světem K smíchu jsou dospělým, starcům i dětem

6 VYPRAVĚČ: Metály dávno už prochlastat museli, mládí a síly jsou nevratně v… jeteli. Leží u ohníčku jenom tak na zemi, zatápí spadlými uschlými větvemi.

7 VYPRAVĚČ: Teď mi však dovolte trochu je představit: Nejstarší – Pankráci – můžeš se uklonit? Prostřední – Serváci – ty třeba zamávej! Nejmladší – Bimbáci – ty mi tu nezívej!

8 BIMBÁC: Potrhlej vypravěč! Nezívej, říká mi. Ty radši mluv už dál ať je to za námi, Víš jak už dlouho já neměl jsem večeři? A taky ze zimy loupe mi v páteři !

9 PANKRÁC: Pojed´ bych, popil bych a nejen to, vážení. Tahleta zima je moc špatný znamení. Radši se ke spánku pojďme už uložit, když na to pomyslím, chce se mi souložit. SERVÁC: PANKRÁC:

10 VYPRAVĚČ: Deku já přes sebe radši už přehodím, ke spaní bez paní, k tomu se nehodím. Když všichni usnuli tam za tím paloučkem, vylezl trpajzlík s legračním kloboučkem.

11 VYPRAVĚČ: Pankrác se probudil, svým očím nevěří. Můžeš si něco přát, dříve, než poběžím. Je libo kafe, rum, buchtu či dortík? Jestli chceš můžu i vylepšit šatník. 1.TRPAJZL:

12 Dort by šel, kafe i buchtou bych nepohrd Když bude blonďatá, bral by jsem i ten PÍP Jó, milý Pankráci, živé já neumím  Živá být nemusí, však já si poradím PANKRÁC: VYPRAVĚČ: 1.TRPAJZL: PANKRÁC:

13 VYPRAVĚČ: Nato se trpajzlík totálně znechucen, obrací na patě a mizí za bukem. Ve chvatu velikém klobouček potratil, zmizel pryč do tmy a zpátky se nevrátil.

14 PANKRÁC: VYPRAVĚČ: Klobouček nechám si, manuál netřeba, teď už si snadněji vydělám na chleba. Ke spánku spokojen zase se uložil, klobouk pro jistotu pod hlavu položil.

15 VYPRAVĚČ: Dlouho to netrvá a další trpajzlík, Přichází široce – jako když na hajzlík. Na malý trombónek duje jak šílený, servác se probouzí:

16 Je to snad mámení? Však já ti ukážu, ty jedna potvoro, budit se nenechám!!! A celou oborou, zazní teď tleskání jak se ho pokouší, oběma rukama rozmáznout na kaši… SERVÁC: VYPRAVĚČ:

17 2.TRPAJZL: VYPRAVĚČ: Nicméně trpajzlík blbý je velice, Jen potlesk vnímá když míjí ho pravice. Taková chvála, jak já se ti odměním? S bezedným pytlíčkem zlato ti vykouzlím.

18 A tahá z pytlíčku zlaťounká kolečka… Takové naděje jen tak se nedočkám, bezedný pytlíček, ten by se hodil. Než se skřet otočil, tak mu ho stopil. SERVÁC: VYPRAVĚČ:

19 BIMBÁC: VYPRAVĚČ: Ještě dva zlaťáčky z pytlíku vyklepal, A pak se pod deku ke spánku zachumlal Hergot, to je ale zas k ránu kosa, nohy mi omrzaj, teče mi z nosa.

20 BIMBÁC: VYPRAVĚČ: Musím jít přiložit, nějak to skomírá, Opodál další skřet ze rtů mu odzírá. Drnkne na harfičku, nad ohněm zamává, a tucet chasníků dřevo si podává.

21 Když už je hromada pořádně veliká, zas drnkne na harfu, Bimbác jen polyká. Drbe se na hlavě, pak chytne pistoli: Naval to, nebo ti ustřelím kebuli !! BIMBÁC: VYPRAVĚČ:

22 Bez harfy s brekotem trpajzlík odchází, v obavě o život noří se do mlází. A když se ticho na mýtině rozhostí, Přemýšlí Pankrác, čím přátele pohostí.

23 VYPRAVĚČ: Výbornou snídani připraví s kloboukem, lahodné aróma šíří se paloukem. Přátelé vzbudí se a jeden přes druhého, povídaj co se jim stalo dnes divného.

24 Nakonec vyrazí v kočáře do světa, aby si užili skvělého života. Žerou a válí se, chlastaj jak šílení, jenomže Bimbác má příliš rád střílení. VYPRAVĚČ:

25 Vždycky si nabrnká obrovskou armádu, že má pak tábory od Brna k Popradu. Ve chvíli kdy se chce stát světa císařem, Pankrác a Servác jdou za jeho písařem.

26 Že jestli měl by pán na ně teď chvilenku. Jestli zas nebrousí nabrnklou milenku. Dostal jsem, Pankráci, výbornou myšlenku, ženu mu pořídit či aspoň snoubenku. PANKRÁC: SERVÁC: VYPRAVĚČ:

27 Andělskou potvoru, ta už ho napraví, na to si připijem. Tak tedy: Na zdraví! Jenomže on bude princeznu aspoň chtít, Řádně ho vyšňořím, však bude cool a chic. SERVÁC: PANKRÁC:

28 VYPRAVĚČ: A tak se vydali princeznu hledati, Bimbáce oblékli do saka, do gatí. Aby se princezně Bosaně zalíbil, když už jim sám pan král slyšení přislíbil.

29 Buďte mi vítáni, převzácní pánové, podívej, dceruško, hadry maj fajnové. A navíc, neboj se, dva týdny po sňatku, dáš žádost o rozvod a ze všech poplatků, PIKOLA ( k veteránům): PIKOLA ( k Bosaně):

30 PIKOLA: nevyjde do smrti tenhleten chuligán, a platby alíků, ty už si ohlídám. Nebudem muset už sáhnouti na práci, a ti tři potáhnou, smradlaví vandráci!

31 PIKOLA (k veteránům): Snad jenom, pánové, kdo by chtěl Bosanu, musí mít zlata že trumfne Bin Usámu. A jestli jste v prdeli jak česká vláda, můžete leda tak zpátky zas padat.

32 Nabízím za ten tvůj pytlíček bezedný harfičku kouzelnou, není to výhodný? Nedám ti váček svůj, copak jsem vůl? Ani já nechci žít zase jak v plotě kůl. SERVÁC: BIMBÁC – (k Servácovi):

33 BIMBÁC: Princezna Bosana též se mi líbí, ty šmejde proradnej, něco jsi slíbil. Má milá princezno, peníze nestačí, Jenom se podívej, co třeba popravčí? SERVÁC:

34 Jen brnknu na harfu a hned se objeví, a koho budeš chtít, toho ti popraví. Jenom se podívej, to není recese, harfička přivolá veškeré profese. BIMBÁC:

35 SERVÁC: Jenomže, princezno, k čemu jsou lidi, bez peněz nemakaj a navíc vidí, že tvoje pokladna zeje teď prázdnotou, tenhleten pytlíček vyřeší krizi tvou.

36 BOSANA: Já bych však chtěla mít z obou dvou užitek, za prachy koupím si zlacený nábytek. A pak si nabrnkám sluhy a lokaje, a třeba muziku co k tomu zahraje.

37 BOSANA: Já nevím opravdu jak se mám rozhodnout s kterým z vás chtěla bych životem celým plout. Co se tak napíti vínečka deci? Ráno je moudřejší večera přeci ?

38 PIKOLA: Výborně, dcerunko, trik se ti podařil, Rohypnol zabral a já jsem se pobavil. Teď už je můžeme obrat o cokoliv, Váček i harfička - obojí světa div.

39 Můžem je vypráskat, ty holé řitě, svlíknem je třeba do poslední nitě. Tak Servác s Bimbácem opouští zámek, a cestou míjejí s ovocem stánek. VYPRAVĚČ: PIKOLA:

40 Pomsta pak napadne Serváce u stánku: zeleným jablkem otrávím smetánku !! Za jed se odvděčit jinačím jedem ! Ať zase skandálek zahýbá světem !! SERVÁC: BIMBÁC: VYPRAVĚČ:

41 PANKRÁC: BIMBÁC: Kde ale sehnat mám dostatek travidla? V Evropský unii přísná jsou pravidla. Ještě mám klobouček, a ten mi nadělí, jenom si ukousnou a budou v prdeli.

42 VYPRAVĚČ: Královské rodině z bezvládných prstíků, pobrali věci své a potom bez díků, zmizeli dobývat království okolní, Bimbác je přesvědčil, tak práskli do koní.

43 Vyjeli na velké vojenské tažení, nikdy však nebudou úplně blažení. I kdyby celý svět nakonec dobyli, věřte mi přátelé, šťastni by nebyli. VYPRAVĚČ:

44 Věcičky kouzelné svou moc pak ztratily, naši tři přátelé časem se upili. Nakonec vše tedy radostně skončilo, Když všichni umřeli, všude se pařilo. VYPRAVĚČ:

45 KONEC Scénář: Bůh Režie a nápověda : Kojenec Titulky a zvuk : Soptík Kostýmy: Co si kdo přinesl

46 VYPRAVĚČ - Kojenec PANKRÁC - Bůch SERVÁC - Kuba BIMBÁC - Jandy

47 1. TRPAJZLÍK - Zdenda 2. TRPAJZLÍK - Soptík 3. TRPAJZLÍK - Čert KRÁL PIKOLA - Soptík PRINCEZNA BOSANA - Čert

48 PÍSAŘ - Vašo SLUHA NA ZÁMKU - Míra KAT - Stanley KADIBUDKA - George

49 TRHOVEC – OVOCNÁŘ - Stanley OSEL TÁHNOUCÍ KOČÁR - Míra VŠEMOŽNÉ PROFESE - sbor CHASNÍCI SE DŘEVEM - sbor

50 O třech veteránech, veršovaná pohádka


Stáhnout ppt "Pohádka – 20.4.2007 Další pokus neodbytného seskupení hrajících neherců SYSTÉM NÁPOVĚDY HERCŮM."

Podobné prezentace


Reklamy Google