Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Počasí, podnebí Autorem materiálu, není-li uvedeno jinak, je Bc. Jana Kloučková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Počasí, podnebí Autorem materiálu, není-li uvedeno jinak, je Bc. Jana Kloučková."— Transkript prezentace:

1 Počasí, podnebí Autorem materiálu, není-li uvedeno jinak, je Bc. Jana Kloučková

2 Anotace: Materiál obsahuje základní informace o počasí a podnebí. Dále obsahuje kontrolní otázky pro žáky. Autor: Bc. Jana Kloučková Datum vytvoření: Září 2013 Jazyk: Čeština Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Obor: Zeměpis Tematický okruh: Přírodní obraz Země Učivo: Počasí, podnebí Očekávaný výstup: Rozlišuje a porovnává složky přírodní sféry, jejich vzájemnou souvislost a podmíněnost, rozeznává, pojmenuje a klasifikuje tvary zemského povrchu. Speciální vzdělávací potřeby: žádné Klíčová slova: atmosféra, počasí, podnebí Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: Žák II. stupně – 6. ročník Stupeň a typ vzdělávání: Základní vzdělání – druhý stupeň Typická věková skupina: 11 – 13 let

3 POČASÍ Okamžitý stav atmosféry.

4 Počasí Určuje ho teplota, tlak vzduchu, sluneční svit, srážky, oblačnost, směr a rychlost větru. Vzduch proudí z oblastí vysokého tlaku vzduchu do oblastí nízkého tlaku.

5 METEOROLOGIE Věda zabývající se předpovědí počasí.

6 Počasí Meteorologické stanice jsou umístěny na volném prostranství, například Praděd. Nejvyšší teplota: Azizíja (Libye) 58°C. Nejnižší teplota: Vostok (Antarktida) - 89,2°C. Teplota vzduchu se snižuje s rostoucí nadmořskou výškou. V ČR v průměru o 1°C na 200 m výšky.

7 PODNEBÍ - KLIMA Dlouhodobý stav počasí.

8 Podnebí Je ovlivněno zeměpisnou šířkou, nadmořskou výškou, oceány a horskými pásmy. Oblasti se stejným podnebím jsou rozloženy do pravidelných pásů – podnebné pásy.

9 Otázky 1. Co je to počasí? 2. Čím je určeno počasí? 3. Co je to podnebí? 4. Čím je ovlivňováno podnebí? 5. Co je to meteorologie?

10 Použité zdroje: Vypracovala, pokud není uvedeno jinak, Bc. Jana Kloučková V Obříství, září 2013


Stáhnout ppt "Počasí, podnebí Autorem materiálu, není-li uvedeno jinak, je Bc. Jana Kloučková."

Podobné prezentace


Reklamy Google