Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Den Země Po stopách ohrožených zvířat. Panda velká Taxonomické zařazení: Taxonomické zařazení: (latinský název):Ailuropoda melanoleuca (latinský název):Ailuropoda.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Den Země Po stopách ohrožených zvířat. Panda velká Taxonomické zařazení: Taxonomické zařazení: (latinský název):Ailuropoda melanoleuca (latinský název):Ailuropoda."— Transkript prezentace:

1 Den Země Po stopách ohrožených zvířat

2 Panda velká Taxonomické zařazení: Taxonomické zařazení: (latinský název):Ailuropoda melanoleuca (latinský název):Ailuropoda melanoleuca (anglický název):Greather panda (anglický název):Greather panda (německý název):der Panda grobetae (německý název):der Panda grobetae Kmen: strunatci (chardata) Kmen: strunatci (chardata) Podkmen: obratlovci (vertebrata) Podkmen: obratlovci (vertebrata) Třída: savci (mammalia) Třída: savci (mammalia) Řád: šelmy (carnivora) Řád: šelmy (carnivora) Čeleď: medvědovití (ursidae) Čeleď: medvědovití (ursidae)

3 Panda velká Biotop: Bambusové houští v hornatých oblastech střední a jihovýchodní Asie. Biotop: Bambusové houští v hornatých oblastech střední a jihovýchodní Asie. Potrava: Jí nejméně 15hodin denně, za tu dobu spořádá až 20kg bambusu, larvy hmyzu, ptačí vejce i vzdechliny Potrava: Jí nejméně 15hodin denně, za tu dobu spořádá až 20kg bambusu, larvy hmyzu, ptačí vejce i vzdechliny Rozmnožování: Pět měsíců v březosti od března do května je to období kdy se samotářské pandy setkávají. Rozmnožování: Pět měsíců v březosti od března do května je to období kdy se samotářské pandy setkávají. Velikost: Tělo 1,2-1,5m hmotnost 75-160kg po narození: 90-130g Velikost: Tělo 1,2-1,5m hmotnost 75-160kg po narození: 90-130g Délka života: V zajetí 30let Délka života: V zajetí 30let

4 Panda velká  ZAJÍMAVOST: panda se denně věnuje 16 i více hodin přijímání potravy  Má nejsilnější stoličky ze všech šelem na světě  Na světě jich je asi 1000ks.  STUPEŇ OHROŽENÍ:  Bude brzy odkázaná na život v zajetí  Brzy vyhynou kvůli ztrátě životního prostředí ale také masivnímu úhynu základního zdroje jejich potravy (bambus)

5 Panda velká Podnebný pás : Mírný a subtropický podnebný pás Podnebný pás : Mírný a subtropický podnebný pás Zoogeografické zařazení: Palearktická a orientální Zoogeografické zařazení: Palearktická a orientální Mapa oblasti: Žije v Číně, především v horách Qvionglai, Daxiangling, Xiaoxiongling a Lian v provincii S-Čhvan a hory Min v pohoří Qincing v provincii Šan-si. Mapa oblasti: Žije v Číně, především v horách Qvionglai, Daxiangling, Xiaoxiongling a Lian v provincii S-Čhvan a hory Min v pohoří Qincing v provincii Šan-si. Parky: Žlutý drak, Wulingyuan,park Sedmi hvězd. Parky: Žlutý drak, Wulingyuan,park Sedmi hvězd.

6 Panda velká Turistická zajímavost: Když se vydáte do Číny tak se určitě projděte po velké čínské zdi. Pokud vám vyhládne stavte se v jedné z místních restaurací.určitě to stojí za to protože můžete pokrm jíst čínskými hůlkami. Čína je velkým vývozcem všeho na co si jen vzpomenete. Od oblečení počínaje hračkami. Turistická zajímavost: Když se vydáte do Číny tak se určitě projděte po velké čínské zdi. Pokud vám vyhládne stavte se v jedné z místních restaurací.určitě to stojí za to protože můžete pokrm jíst čínskými hůlkami. Čína je velkým vývozcem všeho na co si jen vzpomenete. Od oblečení počínaje hračkami.


Stáhnout ppt "Den Země Po stopách ohrožených zvířat. Panda velká Taxonomické zařazení: Taxonomické zařazení: (latinský název):Ailuropoda melanoleuca (latinský název):Ailuropoda."

Podobné prezentace


Reklamy Google