Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo-název šablony klíčové aktivityIII/2–Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Tematická oblastEkonomika a účetnictví – Obchod DUMVY_32_INOVACE_EKU_333.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo-název šablony klíčové aktivityIII/2–Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Tematická oblastEkonomika a účetnictví – Obchod DUMVY_32_INOVACE_EKU_333."— Transkript prezentace:

1 Číslo-název šablony klíčové aktivityIII/2–Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Tematická oblastEkonomika a účetnictví – Obchod DUMVY_32_INOVACE_EKU_333 TémaSchéma platby dokumentárním inkasem AutorIng. Lucie Daňková AnotaceStudenti názorně pochopí platbu dokumentárním inkasem. Druh učebního materiáluSchéma Věková skupina žáků (popř. ročník)2. ročník Časový rozsah20 minut Nutné technické vybaveníNotebook, dataprojektor, promítací plátno, Power Point

2 SCHÉMA PLATBY DOKUMENTÁRNÍM INKASEM Prodávající Banka prodávajícího Banka kupujícího Kupující Zboží Inkasní příkaz + doklady Inkasní příkaz + doklady Oznámení, že doklady jsou k dispozici Platba Předání dokladů

3 PLATBA DOKUMENTÁRNÍM INKASEM Příkazce (prodávající) dává příkaz své bance, aby pro něj sama nebo prostřednictvím své korespondenční banky inkasovala od kupujícího určitou peněžní částku proti předání dokumentů. Kupující se tedy dostává k dokumentům k dodávanému zboží až po zaplacení.

4 PLATBA DOKUMENTÁRNÍM INKASEM 1.Využití dokumentárního inkasa musí být sjednáno v platebních podmínkách. 2.Prodávající předá zboží dopravci a současně předá sjednané dokumenty své bance a dá jí příkaz k provedení inkasa. 3.Banka prodávajícího pošle dokumenty bance kupujícího a žádá ji o obstarání inkasa. Postup:

5 PLATBA DOKUMENTÁRNÍM INKASEM 4.Banka kupujícího oznámí kupujícímu inkasní podmínky a žádá o zaplacení. 5.Když kupující zaplatí, jeho banka mu předá doklady. 6.Banka kupujícího oznámí provedení bance prodávajícího a zaplatí. 7.Banka prodávajícího to oznámí prodávajícímu a připíše mu na účet peníze.

6 POUŽITÁ LITERATURA KLÍNSKÝ, P.; MÜNCH, O. Ekonomika pro obchodní akademie a ostatní střední školy 4. díl. 3. vyd. Praha: Eduko, 2010, 152 s. ISBN 978-80-87204-27-6 PETRŽELOVÁ, J. Maturitní otázky ekonomie.1. vyd. Praha: Fragment, 2008, 190s. ISBN 978-80-253-0598-0 ZLÁMAL, J.;MNDL, Z. Ekonomie nejen k maturitě 1. 2. vyd. Kralice na Hané:Comuter Media,s.r.o.,2008,128 s. ISBN 978-8086686-98-1


Stáhnout ppt "Číslo-název šablony klíčové aktivityIII/2–Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Tematická oblastEkonomika a účetnictví – Obchod DUMVY_32_INOVACE_EKU_333."

Podobné prezentace


Reklamy Google