Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Škola: Střední škola právní – Právní akademie, s.r.o. Typ šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Projekt: CZ.1.07/1.5.00/34.0236.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Škola: Střední škola právní – Právní akademie, s.r.o. Typ šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Projekt: CZ.1.07/1.5.00/34.0236."— Transkript prezentace:

1 Škola: Střední škola právní – Právní akademie, s.r.o. Typ šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Projekt: CZ.1.07/1.5.00/ Tematická oblast: Obchodní korespondence Autor: Ing. Vlasta Straková Téma: Cvičení I. Číslo materiálu: VY_32_INOVACE_OK_18_cvičení I. Datum tvorby: Anotace: Prezentace je určena pro žáky 2. a 3. ročníku SŠ, slouží procvičení učiva a ověření znalostí žáků. Klíčová slova:reklamace, leták, adresy Výukový materiál vytvořený v rámci projektu „EU peníze školám“

2 Cvičení – 1. zadání Jste pracovníkem-pracovnicí reklamačního oddělení firmy České zahradnictví, s. r. o., Lipová 45, Turnov. Na firmu se obrátil nespokojený zákazník, pan Šiler, (adresu doplňte), který neobdržel objednanou zásilku jarních cibulovin. Tato reklamace je oprávněná. Za firmu se omluvte, vysvětlete, proč zásilka nebyla odeslána (důvod vymyslete sami). Slibte, že zásilka bude odeslána obratem a jako omluvu za způsobené potíže k balíčku přidáte ještě vzorek nových druhů narcisů. K dopisu přiložte i jarní katalog pro příští rok (doplňte vhodný letopočet). Dopis podepíše Ing. Jaromír Slatina, vedoucí reklamačního oddělení.

3 Cvičení – 2. zadání Vytvořte leták do schránek podle těchto požadavků: Truhlářství Janek, (sídlo firmy doplňte) nabízí malokapacitní králíkárny pro 5 až 20 králíků s dodací lhůtou 14 dnů. Králíkárny jsou dodávány jako stavebnice a je nutné je na místě smontovat. Základní rozměr je od 1,6 * do 2,5 m. Podle požadavků zákazníka lze rozměr králíkárny upravit na požadovanou velikost. Jednotlivé kotce mají standardní rozměr a lze je upravit podle přání chovatele. Do inzerátu doplňte provozní dobu truhlárny, ovou adresu na objednávky a dotazy. Z netu si můžete stáhnout i potřebné obrázky, velikost letáku je A4.

4 Cvičení – 3. zadání Vypracujte adresy - zajíc; vážený pan; nádražní; mladá boleslav; 16, tomáš; hodkovice; lesní; judr.; 82; milena; komárková; 46342; n. m. - pí; 75002; kadeřnictví; gertruda; jiráskova; holá, 921, přerov - nám.; benda; t.; 46401; josef; frýdlant; g.; 144; masaryka - na; 58601; jihlava; 25; pekařství roneš a synové; stráni

5 Zdroje Kroužek J., Kuldová O.: Písemná elektronická komunikace pro střední školy a veřejnost 1, Praha, Fortuna 2003, ISBN Fleischmannová E. a kol: Písemná elektronická komunikace pro střední školy a veřejnost 2, Praha, Fortuna 2005, ISBN Kuldová O., Kroužek J.: Písemná elektronická komunikace pro střední školy a veřejnost 3, Praha, Fortuna 2007, ISBN Gafronová J., Bečka J. V: Stylizace obchodních dopisů (praktická příručka), Praha, SPN 1993, ISBN Kuldová O., Fleischmannová E.: Jak psát obchodní dopisy a jiné písemnosti, Praha, Fortuna 2001, ISBN Fleischmannová E. a kol.: Obchodní korespondence pro střední školy, Praha, Fortuna 2005, ISBN X Není-li uveden zdroj, je použitý materiál z vlastních zdrojů autorky.


Stáhnout ppt "Škola: Střední škola právní – Právní akademie, s.r.o. Typ šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Projekt: CZ.1.07/1.5.00/34.0236."

Podobné prezentace


Reklamy Google