Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Co je vlastně VÍTR.?  je horizontální proudění vzduchu v atmosféře. Je vyvolaný rozdíly v tlaku vzduchu a rotací Země. Při jeho popisu nás zajímá jeho.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Co je vlastně VÍTR.?  je horizontální proudění vzduchu v atmosféře. Je vyvolaný rozdíly v tlaku vzduchu a rotací Země. Při jeho popisu nás zajímá jeho."— Transkript prezentace:

1

2 Co je vlastně VÍTR.?  je horizontální proudění vzduchu v atmosféře. Je vyvolaný rozdíly v tlaku vzduchu a rotací Země. Při jeho popisu nás zajímá jeho směr, rychlost a ochlazovací účinek. Vítr je odpradávna ničícím živlem i pomocníkem člověka.

3 Druhy Větrů Druhy Větrů -Ageostrofický vítr -Sestupný vítr -Svahový vítr -Výstupný vítr -Svahový vítr -Výstupný vítr -Anabatický vítr -Přízemní vítr -Anabatický vítr -Přízemní vítr -Geostrofický vítr -Proměnlivý vítr -Geostrofický vítr -Proměnlivý vítr -Vítr horský a údolní -Pobřežní vítr -Vítr horský a údolní -Pobřežní vítr -Kalabatický vítr -Padavý vítr -Kalabatický vítr -Padavý vítr -Ledovcový vítr -Mořský vítr A další.. A další..

4 Co vzniká při činnosti Větru.?  Skalní Hřiby Skalní Okna Skalní Okna Písečné duny Písečné duny

5 Co dalšího činnost větru způsobuje.? Rozšiřování pouští -Klima se stává sušší. -Každý rok se rozloha pouští zvětšuje o 120 000 km 2. -Tímto problémem je postižena asi čtvrtina povrchu pevniny. -Příčinou je špatné zemědělské obhospodařování půdy.

6 Vypracoval: Josef Pospíšil Dne: 28.2.2009 v Tatenici Dne: 28.2.2009 v Tatenici Čerpal jsem: www.wikipedia.cz Čerpal jsem: www.wikipedia.czwww.wikipedia.cz www.google.cz www.google.czwww.google.cz učebnice Př. 9.Tř učebnice Př. 9.Tř


Stáhnout ppt "Co je vlastně VÍTR.?  je horizontální proudění vzduchu v atmosféře. Je vyvolaný rozdíly v tlaku vzduchu a rotací Země. Při jeho popisu nás zajímá jeho."

Podobné prezentace


Reklamy Google